999 rezultate për

franca

Leonardo pranë largimit, Milani hedh sytë nga Franca Leonardo është në ditët e tij të fundit si drejtor sportiv i Milanit. Merkatoja e dështuar e kuqezinjve ka sjellë vendim
Franca publikon listën për ndeshjet e qershorit, sa shumë yje jasht (FOTO LAJM) Franca do të zhvilloj tri ndeshje në muajin qershor, një miqësore dhe dy ndeshje kualifikuese. Kampionët e Botës fill
Parfumi me dedikim nga Franca që mori më qafë "skifterët" e Laçit Mos vidh nëse nuk di të fshehësh. Kjo shprehje popullore i përshtatet më së miri rastit të Alfons Përkolës, një prej tet
Vjen "bomba" nga Franca: Nuk hapim negociata me një vend të mbytur nga korrupsioni ‘Emmanuel Macron është për zgjerimin e Evropës, ne jemi kundër ‘, tha Laurent Wauquiez për Franceinfo, mëngjesin e kësa
Bombë nga Franca: Reali pas Hazard do transferojë dhe Salah Real Madridit nuk do t’i mjaftojë vetëm blerja e Eden Hazardit, pasi sipas gazetarit të televizionit francez, Canal +, P
Supergoli i fundjavës vjen nga Franca (VIDEO) Një supergol është shënuar pak minuta më parë në ndeshjen e mbijetesës në kampionatit francez me Caen dhe Dijon. Ësh
Dhëndrri shqiptar, që po e përzënë nga Franca Çifti Valérie dhe Olsion, të martuar një vit më parë, janë habitur nga vendimi i prefekturës Doubs, Francë. Prefektura k
Edhe Franca thyen tabunë, një femër do gjykojë në Ligue 1 Revolucion në futbollin francez. Federata Franceze ka vendosur që një femër të gjykojë një ndeshje të Ligue 1. Bëhet fja
Nga franca e bëjnë të kryer Mourinho nga sezoni ardhshëm te ky klub Italian Jose Mourinho dëshiron rikthimin në Serie A. Portugezi drejtoi në mënyrë të suksesshme Interin për dy sezone, aty ku fit
Kur tështima e Churchillit përcaktonte kufirin JordanI-Arabi Saudite (FOTO LAJM) Kufiri midis Jordanisë dhe Arabisë Saudite, përfshin një zigzag të mprehtë, të njohur si Lemza apo Teshtima e Çërçillit.
Kampionët shqiptarë motër e vëlla pritet të dëbohen nga Franca (VIDEO) Klubi i xhudos Saint-Martin-d’Hères në Grenoble, ka dalë në mbrojte të dy fëmijëve shqiptarë, raporton “france3-regions.
Petrich: Franca është fajtore pse u bombardua Serbia Ish- emisari i BE-së në bisedimet Kosovë – Serbi gjatë kohës së Rambouillet, austriaku Wolfgang Petrich, i cili edhe tan
Franca dhe Holanda sërish mund të bllokojnë hapjen e negociatave Edhe përkundër mbështetjes së madhe të shumë shteteve të Bashkimit Evropian (BE) për fillimin e negociatave të vendit to
Franca: Ju duam, por me këto kushte nuk pranojmë anëtarë të rinj Franca i ka bërë me dije Serbisë, se gjendja aktuale e Bashkimit Evropian nuk lejon pranimin e anëtarëve të rinj. Min
Ulen tensionet ndërmjet Francës dhe Italisë Ambasadori i Francës në Itali pritet të kthehet në Romë të premtën. Ai u thirrë në Paris më 7 shkurt, pas një sërë krit
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
Edhe Franca reagon për abuzimin e të miturës nga polici dhe mësuesi Ambasada e Francës në Kosovë ka reaguar lidhur me rastin e fundit në Drenas, ku një nxënëse dyshohet se është abuzuar ng
70 vjet pas luftësm Franca dhe Gjermani bëhen bashkë për të shpëtuar Europën Franca dhe Gjermania i kanë ripërtërirë zotimet për marrëdhënie të mira, duke dëshmuar se bashkëpunimi tradicional i dy
Ky portier nga Franca bën 3 mrekulli në 6 sekonda (VIDEO) Dje pamë pritjet vendimtare që portieri i Celtic, Scott Bain bëri në një ndeshje për kupë në Skoci. Plot 5 herë e ndali
Nga Franca për t'i dhënë mesazh babait dhe njerkës, reagimi i tyre në studio (VIDEO) Mimoza është nga qyteti i Vlorës, por jeton prej vitesh në Francë. Sot ajo ndodhet në studion e “Ka një mesazh për ty” p