999 rezultate për

financial

World Bank gives to Kosovo a loan of 4.5 million euro World Bank has given a loan of 4.5 million euro for Kosovo, for the project of strengthening the financial sector and fi
IMF "ravages" Kosovo International Monetary Fund has suspended financial assistance to Kosovo for this year, this is the conclusion reached b
"Financial Times" zgjedh Shqipërinë për turizëm Parashikimet për atë që do të ndodhë në vitin 2011 janë të shumta, por ajo që është e sigurt për prestigjiozen "Financia
"Financial Times", analizë për zgjedhjet në Kosovë Prestigjozja britanike "Financial Times" i ka kushtuar një analizë të gjatë zgjedhjeve të së dielës në Kosovë, me titull
Gratë më të fuqishme të botës së biznesit... Klasifikimi i menaxhereve, i stiluar çdo vit nga e përditshmja financiare angleze, “Financial Times”, tregon për ngjitje
Financial Times: Aleatët "tradhtuan" Sejdiun Gazeta prestigjioze londineze "The Financial Times", shkruan në numrin e sotëm se "ikja e detyruar" e Presidentit Sejdiu
Financial Times: Sarkozy, përçan dhe sfidon Gjatë drekës me 26 liderët evropianë, ai u fjalos me kryetarin e Komisionit Evropian, Hose Manuel Barroso. Kryeministri
Financial Times: Koha eshte ne anen e Kosoves Gazeta britanike "Financial Times" (FT) ka publikuar në numrin e sotshëm një analizë të gjat&eu
Financial Times: Maqedonia eshte zhytur ne korrupsion Maqedonia, ashtu si dhe vendet e tjera te Ballkanit, vuan nga korrupsioni dhe eshte e zhytur ne kete fenomen. Keshtu shk
Financial Times: Perpjekje e kote e Serbise ne GJND Gazeta prestigjioze londineze "The Financial Times" ka botuar të mërkurën një artikull për dit&
Financial Times: Turqia me alternative ndaj Bashkimit Evropian Takimi i shefave të diplomacive të Bashkimit Evropian dhe Turqisë i ka shërbyer gazetës prestig