999 rezultate për

fetare

Bushati për CNN: Shqipëria nuk rrezikohet nga ISIS Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, siguroi se Shqipëria nuk është i rrezikuar për sulmet e Shtetit Islamik
Rexhepi: Nëse iu duhet të vdisni, vdisni për vendin tuaj, jo për Sirinë Reisi i BFI-së, Reis Ulema, Sulejman Ef Rexhepi, ka deklaruar se termi "xhihad" do të thotë kur njeriu vihet në mbrojtje
Grafitet në Deçan, Jahjaga: Akt i papranueshëm, nxit urrejtje etnike e fetare Presidentja Atifete Jahjaga ka dënuar grafitet mbi Manastirin e Deçanit, duke thënë se mbishkrimet mbi Manastrit janë ak
Gruevski për Kurban Bajramin: Le të mbizotërojë vepra e mirë njerëzore Kryeministri Nikola Gruevski ka uruar sot kreun e Bashkësisë Islame, Sulejman Rexhepin dhe të gjithë besimtarët mysliman
Pas 11 orë qëndrimi, Papa largohet nga Shqipëria Pas rreth 11 orësh qëndrim në Shqipëri, Papa Françesku është larguar nga Shqipëria në orën 19:52, transmeton Portali Alb
Papa Françesku krerëve të besimeve fetare: Faleminderit për atë që bëni “Vazhdoni të jeni shenja e vendit tuaj, jo vetëm me marrëdhënien midis njerëzve të fesë. Unë kam shumë nevojë”. Ky ka q
Nga sot, Papa Francesku mban çelësin e Tiranës (FOTO-VIDEO) Nga sot, Papa Francesku mban çelësin e Tiranës. Kreu i Bashkisë së kryeqytetit i Lulzim Basha i dorëzoi Atit të Shenjtë
MK çel ekspozitën për Klerin dhe bashkëjetesën fetare në Shqipëri Ministria e Kulturës dhe Muzeu Historik Kombëtar, në bashkëpunim me komunitetet fetare, nën kujdesin e veçantë të Kryemi
Basha: Mirëpresim Qytetarin e Nderit, vizita e Papës bekim për ne Edhe Lulzim Basha ka komentuar vizitën e Papa Françeskut në Tiranë. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, kr
KMSH: Është shtuar gjuha e urrejtjes dhe islamofobisë Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ve re me shqetësim se në vendin tonë është shtuar gjuha e urrejtjes, e cila godet bashk
Kryqi në Aerodrom do ti irritojë myslimanët? Ish-kryetari i komisionit për marrëdhëniet mes bashkësive fetare dhe grupeve religjioze, profesori Cane Mojanoski ka thë
Maqedonia, mes gjysmë-hënës dhe kryqit Maqedonia është shteti ku xhamiat dhe kishat e ndërtuara kane mjaft rendesi. Sipas të dhënave zyrtare të BFIM dhe Kis
Myslimanët refuzojnë varrezat murale Myslimanët refuzojnë varrezat murale edhe pse tashmë është hedhur guri i parë i varrezave murale në Tufinë. Por për ata
"Kathimerini": Kush po e sulmon Kryepeshkopin Anastas? "Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas ndodhet në zemër të një 'lufte' të pistë, të motivuar nga qarqet ekstreme nacionalist
Nishani: Bashkëjetesa fetare, visar i çmuar për brezat Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ishte sot mes pelegrinëve në Malin e Tomorrit. Në fjalën e tij përshëndetëse me r
Ra kjo vdekje e u pamë nga Sulejman Rexhepi Gjatë mandatit presidencial të Sulejman Demirelit, në Turqi po mbahej një konferencë ndër
Tërnava: Nuk lejojmë njeri ta shkatërrojë Kosovën Kryetari i Bashkësisë Islame, Naim Tërnava është shprehur se në Kosovë do të mbizotërojë toleranca fetare dhe se askush
Krerët fetarë takohen me Gjeneral Farina Myftiu Naim Tërnava, Peshkopi Teodosje dhe Peshkopi Georgi takohen me komandantin e KFOR-it, gjeneral major Salvatore Fa
Vetëvendosje: Bashkim kombëtar dhe jo përçarje fetare Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar arrestimin e fundit të 40 personave nën akuzën e terrorizmit. Sipas VV-së, arrestim
Ja pse nxitët radikalizmi fetar në Kosovë Dy faktorët kryesorë të shfaqjes së radikalizmit islam në Kosovë janë sistemi i dobët arsimor dhe perspektiva e zymtë ek