999 rezultate për

festa

Për Lukakun nuk ka festa, kështu stërvitet ylli i Interit (VIDEO) Romelu Lukaku po përjeton një rilindje të vërtetë tek Interi, teksa është kthyer në liderin e zikaltërve, me belgun që n
Kështu i kalojnë festat e fundvitit shenjat e horoskopit Shenjë për shenjë, Horoskopi zbulon se si i jetojnë Krishtlindjet 12 shenjat e zodiakut. Gjithashtu duhet të themi që yj
Besojeni ose jo, ai që zbukuron shtëpinë për festa është më i lumtur Psikologët thonë se, se ata që dekorojnë ambientin ku jetojnë janë më të lumtur se të tjerët. Steve McKeown, psikolog
Cilat ngjyra për thonjtë mund të përdorim në këtë sezon festash? (FOTO LAJM) Edhe pse i ftohti ka ardhur jemi akoma pak larg të kuqes së gjakut, tipike për festa. Trendet e momentit janë të larm
Kujdes me ëmbëlsirat gjatë festave, si të kuptoni a vuani nga diabeti Diabeti është një nga sëmundjet nga e cila preket një pjesë e mirë e popullsisë sonë. Në fakt ka disa lloje diabeti: tip
Receta e preferuar e festave, si të gatuajmë panetone Gjithnjë e më tepër, festat e fundvitit nuk mund mendohen pa një copë panetone (nga italishtja panettone). Meqë jemi në
Sekretet nga fotografia e familjes mbretërore për këto festa Dje, princ Harry dhe Meghan Markle publikuan kartolinën e parë të Krishtlindjes së bashku me bebushin Archie. Siç mund t
Gati për festa! Atmosfera magjike brenda shtëpisë së Bebe Rexhës (FOTO) Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, mundohet të jetë sa më aktive në rrjete sociale, ku qëndron në kontak
Emigrantët kthehen për festa, fluks makinash në Kapshticë dhe Kakavijë Ditën e sotme besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjen dhe për pak ditë edhe Viti i Ri, vijon fluksi i kthimit të e
"Bosit" të drogës i arrestojnë vëllanë, do të kalojnë festat e fundvitit në qeli 4 shqiptarë të arrestuar në 28 nëntor në Viterbo të Italisë dolën para gjykatës të hënën dhe në një seancë maratonë u ve
Tirana uron festat e fundvitit (VIDEO) Kampionati shqiptar ka marrë pushimet e fundvitit, teksa futbollistët tashmë kanë kohën për t’u relaksuar nga të gjithë
5 Mënyra të thjeshta, si t’i evitojmë shpenzimet e tepërta për festa Padiskutim, që festat e fundvitit, janë periudha më e bukur për gjithësecilin, por njëkohësisht është dhe periudha më kr
Ngrohtësi dhe atmosferë festash, brenda shtëpisë së Besit dhe Xhensilës (VIDEO) Atmosfera e festave po ndihet kudo dhe rrjetet sociale janë mbushur me foto dhe video që të kënaqin shpirtin. Drita,
Përtej imagjinatës, shtëpia e Kylie Jenner për festa duket kaq e bukur (VIDEO) Kylie Jenner e ka kthyer shtëpinë e saj në një mrekulli të vërtetë këtë dhjetor. 22-vjeçarja pak ditë më parë tregoi
Dilni nga rutina e "I vetëm në shtëpi", këto janë filmat që mund të shihni gjatë festave (FOTO LAJM) Pasi të kemi rendur për 12 muajt e fundit, më në fund kemi një shans të ngadalësojmë, të kalojmë kohën me të dashurit ta
A mund t'i veshësh getat me këpucë të hapura për festa? (FOTO LAJM) Koha është ftohur mjaftueshëm, por ndoshta nuk je e gatshme të lësh mënjanë deri në pranverë këpucët e hapura që i ke pë
Festat e fundvitit "fundosin" euron Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt lekut gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar t
"Këputet" qeveria, kaq para do të jepen për pensionistët me rastin e festave Ministrja e Financave Anila Denaj njoftoi sot përmes një konference për shtyp se qeveria ka miratuar një bonus prej 3 mi
Miratohet aministia, kush do të lërë qelinë për festat e fundvitit Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme projektligjin për amnistinë që do duhet të kalojë në parlament për tu zbatuar. M
Dëbora zbardh Llogaranë, pamje magjike në prag të festave (VIDEO) Reshjet e dëborës kanë pushtuar dy ditët e fundit Qafën e Llogarasë. ABC news sjell këto pamje nga maja e Llogarasë,