999 rezultate për

fehmi

Ndërron jetë babai i dëshmorit Fehmi Lladrovci Pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar sot jetë Tush Lladrovci babai i dëshmorit Fehmi Lladorvci dhe i Kryetarit të Dren
Mziu sqaron të vërtetën e asaj që ka ndodhur te Korabi Pas akuzave dhe kundërakuzave ditën e fundit mes Fehmi Mëziut dhe lojtarëve të përjashtuar, vjen edhe një reagim i gjatë
Kush është Fehmi Mëziu, personi që u tentua të vritej me thika sonte në Tiranë Fehmi Mëziu u përballë me agresionin e shtetasve Edmond Gecaj 27-vjeç dhe shtetasit S.M dhe se këta tentuan ta vrasin me
Lladrovci akuzon rëndë Rexhep Selimin: Kërkove vrasjen e Fehmi Lladrovcit, Luan Haradinajt e Abedin Rexhës Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Ramiz Lladrovci ka reaguar pas fjalimit të deputetit Rexhep Selimi në Kuvend. Lladr
Studentët e Universitetit të Gjakovës bojkotojnë mësimin Parlamenti i Studentëve i Universitetit të Gjakovës "Fehmi Agani", kanë bijkotuar mësimin, dhe theksojnë se kjo do të va
Veseli, homazhe te varri i Fehmi e Xhevë Lladrovcit Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në 17-vjetorin e rënies heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit. Gjatë homazh
Raporti sekret i Sigurimit të Shtetit mbi vizitën e Bekim Fehmiut në Shqipëri Zbulohet dhe bëhet publike për herë të parë nga "Gazeta Shqiptare", raporti sekret i Sigurimit të Shtetit i realizuar në
Të afërmit e Fehmi Musës: Nuk ka Lidhje me ISIS (VIDEO) Fehmi Musa është njëri nga pesë të arrestuarit për vepra terroriste, me dyshimin se ka ndihmuar Gazmend Halitin, edhe ky
Çfarë mendonte i arrestuari i "Badovcit" për sulmet e ISIS në Kosovë (VIDEO) Njëri nga pesë të arrestuarit e rastit të "Badovcit", Fehmi Musa, ka folur pak kohë më parë për ISIS dhe kërcënimet e ti
FOTO E RRALLË / Bekim Fehmiu me bashkëshorten Në këtë foto shihet aktori shqiptar Bekim Fehmiu dhe bashkëshortja e tij, aktorja Bianca Petriç. Fotoja është publiku
Doda i kundërpërgjigjet Abdiut: Mbeturinë politike e së kaluarës Mesila Doda i është rikthyer sërish çështjes së hapjes së dosjeve, ndërsa i është kundërpërgjigjur edhe Fehmi Abdiut, du
Heronjtë e lirisë në pullën postare të Kosovës Posta e Kosovës do të vërë si pullë postare “Fehmi dhe Xhevë Lladrovcin”. Të dy këto dy personalitete kanë rënë heroi
Aktori shqiptar Bekim Fehmiu, inspirim në Beograd Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd ka disa ditë që është hapur festivali i titulluar "Mirëdita. Dobar dan". Ajo që
Çfarë i tha Bekim Fehmiu Ibrahim Rugovës më 1989 Ka qenë viti 1989, kur Ibrahim Rugova dhe aktori i madh shqiptar, Bekim Femhiu ishin ulur në ëmbëltoren “Elida” në kompl
Aderimë te reja në PDK Ekipit të PDK-së së kryeministrit në largim, Hashim Thaçi do ti bashkohen dhe tre emra të tjerë që nuk kanë qenë më përp
Marrëveshje për përkrahjen e studentëve të mjekësisë Sot në Prishtinë u nënshkrua Marrëveshja e bashkëpunimit midis Ministrisë së Shëndetësisë, Shërbimit Spitalor dhe Klinik
Haxhinasto e Muja inspektojnë punimet në autostradën Tiranë-Elbasan Ministri i Transporteve të Shqipërisë Edmond Haxhinasto dhe ai i Kosovës Fehmi Mujota inspektuan sot ecurinë e punimeve
Përkujtohet Fehmi Agani Fehmi Agani i vrarë 14 vjet më parë nga forcat pushtuese serbe po përkujtohet jo vetëm nga LDK-ja, por edhe nga struktur
“FEHMI AGANI” në harresë Busti i akademik Fehmi Aganit është lënë në harresë të plotë. Edhe pse ndodhet në oborr të Universitetit të Prishtinës p
Fehmi Agani Fehmi Agani (1932 në Gjakovë - 6 maj 1999 në Prishtinë, Kosovë) filozof, sociolog dhe politikan i doktoruar, akademik, g