999 rezultate për

equipe

Paraqitja impresionuese ndaj Tottenham, Gnabry hyn në histori (FOTO LAJM) Serge Gnabri, ishte pa dyshim lojtari më i mirë i skuadrës së Bayernit në fitoren 7-2 ndaj Tottenhamit. Gjermani shën
"L’Equipe" zbulon gafën e radhës përveç muzikës, në stadium nuk u ngatërrua vetëm himni (VIDEO) Kur gjithçka dukej gati në "Stade de France" për të nisur, organizatorët kanë ngatërruar gjithçka duke vënë një tjetër h
L’equipe: Shqipëria, skuadra që i thyen këmbët Francës Tre janë preokupimet e mëdha të kampionëve të botës sot në hapjen e sezonin në ndeshjen kundër Shqipërisë. Sipas gaz
Barcelona merr vendimin për Neymar Neymar është përfolur kohët e fundit në media se mund ti bashkohet Barcelonës ndërsa për shkak se nuk ndihet i lumtur te
Griezmann te Barcelona, "L’Equipe" zbulon detajet e kontratës E ardhmja e Antoine Griezmann është gjithmonë e më pranë Barcelonës. Klubi katalanas dhe Atletico Madrid kanë nisur p
Për të mbajtur Mbappe, PSG-ja do të shiste dhe Neymar Nuk ka qetësi për tifozët e Paris Saint-Germain edhe në një të dielë të nxehtë vere. Klubi po lëshon sinjale të fortë
E bujshme, Roma nis bisedimet me Mourinhon Një lajm bombë vjen këtë mëngjes nga prestigjozja franceze "L'Equipe" ku bën me dije se Roma ka nisur bisedimet me Jose
Barcelona nuk i ndahet yllit të Atleticos Eliminimi i Atlético Madrid nga Champions League do të ketë konseguenca dhe madje mund të ndikojë edhe tek ylli më i mad
L'Equipe: Kante refuzoi PSG N'Golo Kante është një ndër futbollistët më të mirë që Chelsea ka. 27-vjeçari është një njeri shumë besnikë dhe më m
Ben Arfa befason me skuadrën e re Hatem Ben Arfa është gati të bëhet me skuadër të re. Ylli francez është rrugës për të mbetur në Ligue 1 edhe në sezon
Zbulohet "sekreti" i Francës, Mbappe rrezikoi finalen Kylian Mbappe është shëndërruar në një nga lojtarët më të mirë në të gjithë botën dhe shihet si zëvendësuesi i Lionel Me
L’Equipe zbulon formacionin me lojtarët më të dobët të Botërorit (FOTO LAJM) Pas përfundimit të Kampionatit Botëror që u mbajt në Rusi ka pasur edhe lojtarë të cilët nuk treguan cilësitë e tyre.
L'Equipe: Arrihet marrëveshja mes Lyonit dhe Liverpoolit për Nabil Fekir Gazeta franceze L’Equipe ka shkruar se sonte vonë Liverpooli dhe Lyon kanë arritur marrëveshjen për, Nabil Fekir. Rap
FIFA po mendon që çdo dy vjet të zhvillohet një mini-Botëror me tetë ekipe Sipas gazetës franceze “L’Equipe”, presidenti Infantino po studion krijimin e një mini-Botërori. Bëhet fjalë për një akt
Formacioni i vitit nga gazeta franceze L'Equipe (FOTO LAJM) Gazeta e famshme franceze, L'Equipe ka përzgjedhur njëmbëdhjetëshen për vitin që lamë pas. 2017. Formacioni komandoh
Skandali i radhës vjen nga Franca, Lille është bërë për turp Rezultate jo, futboll të bukur jo dhe polemika po. Kjo është pasqyra që të ofronte Lille e Bielsas këtë sezon në Francë.
L'Equipe zgjedh lojtarin " Golden Boy" Në mes xhevahirëve L'Equipe ka vendosur për talentin më të mirë në botë. Sipas të përditshmes franceze në listën ku m
L'Equipe shpall listën e 50 më të mirëve: Asensio më i miri! Revista prestigjioze franceze “L’Equipe” ka përpiluar një listë prej 50 futbollistëve më të mirë që kanë lindur pas 1 ja
L’Equipe: Neymar dhe Cavani janë përplasur në dhomat e zhveshjes, Silva ka qetësuar situatën Zënkat në fushë në mes Neymarit dhe Edison Cavanit në derbin ndaj Lyonit vazhdon të jetë kryefjala e mediave evropiane.
L’Equipe pas formacionit më të mirë në Seria A, zbulon dhe atë të La Ligas Gazeta e famshme franceze L’Equipe ka publikuar formacioni aktual më të mirë të kombinuar nga 20 skuadrat e La Ligas.