999 rezultate për

emerohet

PD: I dënuari emërohet shef i trafiqeve Kreu i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në PD, Enkelejd Alibeaj, ka denoncuar sot emërimin e Nardi Nelit si shefi i
Një grua nacionaliste emërohet ministre e mbrojtjes në Japoni Pas fitores së partisë së tij në zgjedhjet e fundit për senatorët, kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka ripërtërirë sot
Ish-deputeti socialist emërohet anëtar i Këshillit Mbikëqyrës në BSH Ish-deputeti i PS dhe ish-ministri i Financave, Arben Malaj, është votuar si anëtari më i ri i Këshillit Mbikëqyrës në B
Samuel Zbogar emërohet ambasadori ri i BE në Maqedoni Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Sllovenisë dhe përfaqësuesi special aktuar i BE në Kosovë, Samuel Zbogar, është emër
Emërohet prefekti i ri i Dibrës, ja kush është Qeveria ka emëruar në mbledhjen e sotme të kabinetit qeveritar prefektin e ri të Dibrës. I emëruari është Halit Palam
Klaidi Çitozi emërohet Drejtor Ekzekutiv i Sigma Interalbanian VIG Klaidi Çitozi do të jetë Drejtori Ekzekutiv i ri i Sigma Interalbanian VIG nga 1 Maji 2016-të. Z. Çitozi është pjesë
RDK: Shkarkohet Vesel Memedi, kryetar i ri emërohet Fadil Zendeli Shkarkohet kryetari i RDK-së Vesel Memedi dhe në vend të tij emërohet Fadil Zendeli. Shkarkimi i Memedit erdhi pas përpl
Ndryshimet në qeverinë e Kosovës, ja ministrat e rinj (FOTO LAJM) Nga burime brenda Qeverisë, RTV Dukagjini mëson se, dy partitë e mëdha janë dakorduar për riformatimin e qeverise. Si
Valon Murtezaj emërohet zv/ministër i Jashtëm Zv/shefi i Stafit të Kryeministrit Isa Mustafa, Valon Murtezaj është emëruar zëvendësministër i Punëve të Jashtme. Vendi
Mesila Doda emërohet në krye të Grupit Parlamentar të PDIU-së Mesila Doda do të largohet nga PD. Pas largimit nga kjo forcë para pesë muajsh, deputetja Mesila Doda pritet të emërohet
Florian Tahiri emërohet nënkryetar i Bashkisë së Durrësit Florian Tahiri është emëruar nënkryetar i Bashkisë së Durrësit, mëson Portali Albeu.com nga burime brenda Partisë për Dr
Ja emërimet e reja pas mbledhjes së Qeverisë Gjatë mbledhjes së radhës, Këshilli i Ministrave ka vendosur për tre emërime zëvendësministrash, si edhe të prefektit të
Shoferi i Dritan Hoxhës emërohet zëvendësi i Vjollca Hoxhës (FOTO LAJM) Ndryshime rrënjësore janë bërë në Top Channel, teksa mësohet se Erion Ylli është emëruar Zv/drejtor i televizionit më të
Astrit Hado emërohet drejtori i ri i ISSH Astrit Hado është emëruar drejtori i ri i Institutit të Sigurimeve Shoqërore. Lidhur me këtë emërim, një reagim ka ardhu
Besmir Qibini emërohet zv.drejtor i Doganave Pas shkarkimit pak kohë më parë të Zamir Shtyllës nga kryeministri Rama, tashmë Besmir Qibini është emëruar zv.Drejtor i
Giggs: Ju tregoj 11-shen më të mirë të historisë së United (FOTO LAJM) Ryan Giggs është një prej idhujve të tifozëve të Manchester United. për momentin ai është edhe krahu i djathtë i trajner
Alberto Cutillo paraqitet formalisht Ambasadori i ri i Italisë në Shqipëri Gjatë një ceremonie që u zhvillua në Tiranë, Ambasadori Alberto Cutillo i paraqiti zyrtarisht letrat kredenciale Preside
Pas pezullimit të Vokshit, Meshini në Kavajë në vend të tij emërohet Qibini Pas pezullimit të shefit të komisariatit të Kavajës, mësohet se në këtë detyrë është emëruar Edmond Meshini, i cili deri
Djali i Ibrahim Rugovës emërohet zëvendësministër Lidhja Demokratike e Kosovës ka emëruar në pozitë qeveritare edhe një anëtar të Familjes së Ibrahim Rugovës. Mendim R
Lupço Andonovski emërohet në vend të Sasho Mijallkovit Pas dorëheqjes së Sasho Mijallkovit dy javë më parë nga posti i drejtorit të shërbimit sekret maqedonas, Qeveria e Maqed