999 rezultate për

duka

Dua Lipa i bën surprizën e veçantë te atit për ditëlindje (FOTO LAJM) Ditën e sotme, babai i këngëtares shqiptare, Dua Lipës, Dukagjin Lipa feston 50-vjetorin e lindjes. Sigurisht që mnu
Kryetari i partisë opozitare heq dorë nga mandati Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i është bashkuar nismës së partive të tjera opozitare duke hequr dorë ng
Ndërroi jetë komandanti nga Dukagjini Ka ndërruar jetë njëri prej komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga rajoni i Dukagjinit. Bëhet fjalë për H
Kaq vite burg kërkohet për dentisten mashtruese Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës ka dhënë pretencën për stomatologen Olesia Duka, e cila akuzohet për mashtrim. Në f
Agron Duka mbështet nismën e PD-së: Të djegim mandatet Pas LSI-së dhe PDIU-së, me PD-në dhe nismën për djegien e mandateve një tjetër forcë është bashkuar me ta. Partia A
A është kjo nusja më e paedukatë në botë? Çfarë mund të bëjë një nuse vegane ditën e saj të dasmës? Heq nga lista gjithë të ftuarit që s’janë të tillë qofshin ato
DUKA: Jam i lumtur që do përfaqësoj Shqipërinë në UEFA Armand Duka mbrriti në Shqipëri, pas pjesëmarrjes në Kongresin e UEFA-s, nga ku u zgjodh anëtar i Komitetit Ekzekutiv të
Duka zgjidhet në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s Armand Duka është zgjedhur anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, organizmit më të lartë drejtues të futbollit europian
Duka thumbon Bashën: Zgjedhjet e parakohshme, fabul e bukur Lulzim Basha duket se po kalon një krizë besimi tek aleatët e tij, të cilët janë lënë në baltë nga kryedemokrati sa herë
Jugu i Shqipërisë përfshihet nga një stuhi e fortë (VIDEO) Erëra të forta kanë përfshirë gjithë zonat bregdetare në vend, ndërsa është raportuar se janë anuluar gjithë lundrimet d
Pas aksidentit të frikshëm, Princi Charles thyen sërish rregullat Vetëm 48 orë pasi u përfshi në një aksident automobilistik, Duka i Edinburg, Princi Philip, është parë duke drejtuar mak
CAS "zbarkon" në Tiranë për klubet shqiptare Në periudhën kur futbolli shqiptar pret lajme nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë për Skënderbeun, por edhe nga
Basha "luan me pasa" me Ramën, Duka paralajmëron daljen vetëm në zgjedhje Përgjumja e PD dhe Lulzim Bashës duket se nuk i frymëzon më aleatët e vegjël, të cilët tashmë po shohin mundësinë e dalj
Hetimi nga UEFA për Luftëtarin, flet presidenti Armand Duka Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar sot një workshop ndërkombëtar me titull: "Sports law and arbitration: a pr
Britanikët në ankth, Princi Philip pëson akisdent Princi Philip është përfshirë në një aksident me makinë teksa hynte në rezidencën mbretërore të Sandringham, në Britanin
Përmbyset makina, Princ Philipi bën aksident dhe trondit Britaninë Princi Philip është përfshirë në një aksident me makinë teksa hynte në rezidencën mbretërore të Sandringham, në Britanin
Video që po çmend rrjetet sociale, shikoni si ja mëson anglishten edukatorja shqiptare (VIDEO) Një edukatore shqiptare ka tërhequr vëmendjen në rrjetet sociale për metodën e vecantë që iu mëson fëmijëve gjuhën angle
Meghanit nuk i dridhet qerpiku, thyen protokollin edhe për festa Dita e sotme shënon festën e Krishlindjeve dhe kudo në botë mbahen mesha për të festuar lindjen e Krishtit. Por cfarë
Duka paditi Erion Braçen, por gjykata mbyll çështjen Gjykata e Tiranës ka pushuar gjykimin për padinë që FSHF dhe presidenti Armando Duka kishin hapur ndaj deputetit Erion B
Duka flet për krijimin e Ligës Profesioniste U zhvillua sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, mbledhja e parë, për krijimin e Ligës Profesioniste. Me