999 rezultate për

doreheqjen

Pence: Kritiku anonim i presidentit Trump, duhet të japë dorëheqjen Zv/Presidenti amerikan, Mike Pence bëri thirrje të dielën që zyrtari i lartë anonim që po bën qëndresë brenda administra
Për shkak të aksidentit dorëhiqen tre ministra në Bullgari, mësim për shqiptarët Tre ministra bullgarë kanë dhënë dorëheqjen pas aksidentit të një autobusi që shkaktoi vdekjen e 17 personave dhe plagos
Albulena Haxhiu kërkon dorëheqjen e Aleksandër Lumezit Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, përmes një statusi në Facebook ka kërkuar dorëheqjen e kryeprokurori
Ahmeti ngre pikëpyetje për dorëheqjen e prokurorit që hetonte veteranët Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka reaguar për dorëheqjen e prokurorit, Elez Blakajt.
Prokurori që hetoi Shefqetin dhe të tjerët për terrorizëm merr një vendim befasues Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Elez Blakaj, ka dhënë dorëheqje para dy ditësh nga Prokuroria. Lajmin p
Ministri norvegjez shkel ligjin për dashnoren iraniane, mësoni ku kanë bërë qef Ministri i Peshkimit të Norvegjisë ka dhënë dorëheqjen pasi ka shkelur protokollin e sigurisë gjatë pushimeve në Iran me
Zyrtare: Gerard Pique jep dorëheqjen nga kombëtarja e Spanjës Mbrojtësi Gerrard Pique ka dhënë dorëheqejen nga kombëtarja e Spanjës. Pique luajti 102 ndeshje me "La Rojan" duke s
Kritikoi Xhakën dhe Shaqirin, dorëheqje tek Zvicra Alex Miescher, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Zviceriane të Futbollit, ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i tij për
Largoi Behramin nga kombëtarja zvicerane, trajnerit Petkovic i kërkohet të japë dorëheqjen Një valë reagimesh të shumta kanë filluar në Zvicër, pas vendimeve të papritura të trajnerit Vladimir Petkovic. Trajneri
Vendosi rekord në Kupën e Botës, portieri i Egjiptit jep dorëheqjen nga futbolli “Rusi 2018” ka qenë Botërori i rezultateve surprizë dhe do të mbahet mend gjatë në mendjet e tifozëve të futbollit.
La punën në bankë për të shitur vezë dhe domate në fshat: Njerëzit e quajnë të çmendur Kjo është një nga ato histori, që tregon se zgjedhjet më të mira janë aty ku nuk ta pret mendja. Lumturia dhe llogaria n
"Shokohet" Red Bull, Ricciardo jep dorëheqjen në fundvit Piloti australian, Daniel Ricciardo i makinës Red Bull në Formula 1, ka shokuar ekipin e tij duke deklaruar se në fund t
LSDM reagon ndaj Televizionit Publik, kërkon dorëheqjen e drejtuesëve Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë, ka reaguar për programin e Radio Televizionit të Maqedonisë (RTM) të emituar sot,
Legjenda e arbitrimit jep dorëheqjen, ja kush e zëvendëson Pierluigi Collina ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryedizenjatorit të arbitrave të UEFA-s ku operonte që nga viti 2010.
Zyrtare: Pierluigi Collina jep dorëheqjen si kryetari i arbitrave në UEFA Legjenda e arbitrimit, Pierluigi Collina ka dhënë dorëheqje nga roli i tij si shefi i arbitrimit në UEFA. Një deklara
Zyrtare: Mesut Ozil jep dorëheqjen nga kombëtarja e Gjermanisë Zyrtarisht Mesut Ozil ka dhënë dorëheqjen nga kombëtarja Gjermane. Turko-gjermani tha se nuk mund ta duroj më racizm
Opozita maqedonase kërkon dorëheqjen e Zaevit Realizimi i koncepteve për të cilat ishin marrë vesh për financimin e partive dhe formimin e qeverisë teknike sipas mode
Mesazhe erotike me femra, jep dorëheqjen ministri Një ministër britanik ka dhënë dorëheqje pasi u rapotua se i kishte dërguar mesazhet seksi dy femrave. Andrew Griffit
Arrestohet punonjësi i Apple që vodhi sekrete nëpërmjet makinave Një ish punonjës i Apple është akuzuar për vjedhjen e sekreteve nëpërmjet një projekti të makinave të pavarura. Xiaolang
Jep dorëheqjen edhe Sekretari i Jashtëm i Britanisë Boris Johnson, Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Dorëheqja e tij vjen në n