999 rezultate për

diellit

Sot pastrohet kjo pjesë e Tetovës Në qendrën turistike “Kodra e Diellit” sot do të zhvillohet aksion ekologjik, ku do të pastrohen terrenet dhe rrethina p
Simptomat që tregojnë mungesën e vitaminës D Një studim i kryer nga Shkolla e Shëndetit Publik të Harvardit zbuloi se një miliard njerëz në mbarë botën vuajnë nga mu
Deputeti i PS-së godet Veliajn: Tirana është e pajetueshme Deputeti i Ps-së Erion Braçe ka sulmuar si rrallëherë kryetarin e Bashkisë, Erion Veliajn, për ndërtimin e një pallati p
Nëse nuk bëni këto veprime, do e shkatërroni lëkurën gjatë këtyre ditëve të nxehta Temperaturat e larta dhe koha me diell duket sikur ka sjell verën parakohe. Fundjavat e nxehta i ka drejtuar shumë pe
Trupi juaj do diell, që të shmang këto 6 sëmundje! Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk merrni diell të mjaftueshëm Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.
Kujdesi i duhur për lëkurën tuaj kur jeni në të 30-at Dekada e tretë është përiudhë shumë e ngarkuar për jetën tuaj pasiqë për disa kjo periudhë është momenti kur keni ngritj
Gëzojuni edhe sot diellit! Fundjava sjell surpriza jo të këndshme nga moti Nëse keni bërë plane për fundjavën, ju këshillojmë t'a mendoni edhe njëherë. Kjo për shkak se sipas parashikimeve do
Gjendet zgjidhja për ndryshimet klimatike, shkencëtarët zbulojnë planin (FOTO) Spërkatja me kripë 11 milje mbi planetin tonë mund të ngadalësojë ritmin e ngrohjes globale, kanë sugjeruar shkencëtarët
Stinët ku ndodhin ndarjet më të mëdha Me ngrohjen e motit dhe praninë e rrezeve të diellit më gjatë, pranvera rezulton të jetë koha ku lidhja juaj mund të për
Sot moti përsëri habit, mos iu gëzoni shumë diellit Gjatë fundjavës, temperaturat dhe dielli, rikthyen atmosferën pranverore në vendin tonë. Por sipas sinoptikanëve, gja
Gëzojuni diellit sot pasi mbrëmja sjell surpriza, mësoni parashikimin e motit Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë motin në të gjithë vendit gjatë paradites dhe pasdites. Ndërsa mbrëmja s
Hiqni xhupat e vendosni syzet e diellit! Ky është moti për sot Gjatë gjithë ditës territori shqiptar mbetet me kthjellime ndërsa në orët e vona të pasdites shfaqen vranësira kalimtare
Kur njerëzit harruan kremin e diellit në shtëpi! (FOTO LAJM) A keni kërkuar ndonjëherë të bëni një tatuazh? Merrni disa këshilla nga këta njerëz, të cilëve dielli u bëri një tat
Gëzojuni sot diellit, nga nesër rikthehet në vend i ftohti siberian Këtë fundjavë një valë e ftohtë do të godasë pjesën më të madhe të Europës, ndër këto vende edhe Shqipërinë. Të hënën
Mos iu gëzoni shumë diellit, nesër rikthehet shiu e dëbora Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se sot pasdite nuk priten reshje, ndërsa të dielën pritet që reshjet të rifillojnë
Vlerat ushqyese të farave të lulediellit, përse duhet të hani çdo ditë Të vogla në madhësi, por shumë të shëndetshme! Farat e lulediellit janë një burim i shkëlqyer vitaminash e mineralesh pë
Shpëtohen gjashtë skiatorët pas shtatë orë kërkimesh në Kodrën e Diellit Pas gati 7 orësh në kërkim, MPB-ja ka përfunduar me sukses aksionin e shpëtimit në të cilën u gjetën gjashtë skiatorë që
Dy francezë humbën në Kodrën e Diellit, gjenden të bllokuar nga bora Dy shtetas të Francës, vullnetarë të Qendrës për Dialog Interkulturor nga Kumanova, sot pasdite janë hutuar dhe kanë hum
Syzet e diellit. Modelet e pranverës dhe verës Mes aksesorëve të modës që dëshirojmë më shumë për stinën që po afron janë edhe ato: syzet e diellit. Një aleat i çmu