999 rezultate për

dialog

Rama nuk gjen qetësi, i kthen përgjigjen “roman” studentes në Facebook Bisedat e Ramës me studentët duket se nuk po shkojnë aq mirë sa do donte Kryeministri. Teksa mbasditen e sotme, Rama
Edi Rama regon për protestën e studentëve, ftesë për dialog (FOTO LAJM) Studentët prej 6 ditësh janë në ptotestë për të kërkuar të drejtat e tyre në Universitete publike. Edhe ditën e sotm
Studentët i përgjigjen Ramës: Dhjaks, na shave tani do negociata (VIDEO) Ka ardhur mënjehërë përgjigja e studentëve ndaj kërkesës së Edi Ramës për t'u ulur që të bisedojnë për kërkesat e tyre,
Thaçi ka bllokuar PDK-në të mos votojnë, kush është kryetar ai apo Veseli? Ka mjaftuar një mospajtim nga presidenti Hashim Thaçi drejtuar zyrtarëve të PDK-së, që të dështojë gjatë së martës në Ku
Surroi: Nuk jam pjesë e ekipit negociator por do të përfshihem në dialog Publicisti Veton Surroi ka zhvilluar gjatë ditës së sotme takime me krye parlamentarin Kadri Veseli dhe me kryeministrin
Haradinaj merr edhe Surroin në dialogun me Serbinë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot është takuar me publicistin Veton Surroi dhe përfaqësuesin e
Haxhiu sulmon PSD-në: Tradhëtarë, tani po bëheni patericë e Thaçit Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka reaguar ndaj propozimit të PSD-së, që opozita të jetë pjesë e ekipit negoc
LDK nuk pranon ofertën e Shpend Ahmetit për të hyrë në dialog Shefi i deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se duhet të ketë zgjedhje e jo bashkëngjitje të opozitës në dialog
Reagon ambasada amerikane për Interpolin: Mbështesim dialogun Kosovë-Serbi Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në INTERPOL, përmes një deklarate për media ka reaguar edhe Ambasada amerikane,
Serbia kushtëzon dialogun, a duhet të veprojë edhe Kosova? Perëndimi ka dërguar një ofertë në drejtim të Beogradit për vazhdimin e dialiogut në Bruksel, edhe nëse Prishtina nuk e
Kurti: Dialogu me Beogradin sipas meje Duke akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po dëshiron t’i japë pjesë të territorit Serbisë, Albin Kurti ka thënë se parti
Pas marrëveshjes me Serbinë, Kosova do të quhet Shqipëria e Veriut Koment nga Ervin Shkulaku Mos u habisni tani që kanë filluar të dalin teoritë se çfarë përmban marrëveshja Kos
Thaçi takohet me Merkel, nuk jep asnjë gjë të re për fatin e dialogut Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Paris ka zhvilluar një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Thaçi përmes
Rusia përpiqet të ndikojë në dialogun Kosovë-Serbi Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergeri Lavrov ka thënë se Bashkimi Evropian ka dështuar në synimet për të normalizuar rapo
Krasniqi: T'i tregojmë forcën Serbisë Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka thënë se Serbia nuk e kupton gjuhën që Kosova e ka zgjedhur
Nëse nuk liberalizohen vizat Kosova ndërpret dialogun Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së d
Haradinaj ia bën bajatë Thaçit dialogun me Serbinë Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, do të ishte mirë që presidenti Thaçi të mendoj nëse duhet të vazhdojë bisedimet me
LDK tërhiqet nga rezoluta e dialogut në Kuvend Lidhja Demokratike e Kosovës është twrhequr nga idea e saj për rezolutën që e ka iniciuar vetë dhe me mbështetjen e Vetë
Kurz për vizat përmend dialogun, a po shantazhohet Kosova? Përveç dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, kancelari austriak Sebastian Kurz si kryesues i BE-së, ka folur edhe proce
Kurz sot vjen në Kosovë, a do të gjendet zgjidhja për dialogun? Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz pritet që mbrëmjen e sotme të arrijë në Kosovë. Pas një vizite në Serbi, kancelari