999 rezultate për

detit

NEGOCIATAT/ Rama qorton BE-në: Ndihemi si një varkë në mes të detit Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë i pranishëm në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perënd
Atentati, Krimet e Rënda marrin në skaner të gjitha dosjet e bregdetit Prokuroria ka marrw nwn hetim atentatin e ndodhur ndaj prokurorit Arjan Ndoj, dosjet e gjetura nw mjet si dhe lidhja e t
Krijesa që të fusin frikën, çfarë fsheh thellësia e detit? (FOTO LAJM) Harrojini mumjet, UFO-t, dhe fantazmat! Në brendësi të oqeanëve jetojnë krijesa të tmerrshme dhe të çuditshme që ju b
Rama sot në Athinë, pritet të diskutohet çështja e detit Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë sot drejt Greqisë ku do takohet me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Në
Qytete nën ujë dhe universe të reja, çfarë do të ndodhë në të ardhmen Planeti ynë po ndryshon vazhdimisht. Pavarësisht nëse e vëmë re këtë apo jo, transformimet e vogla ashtu edhe ato të mëd
Lufta e dhimbshme, kjo vajzë kërkon me çdo kusht të drejtën për të vdekur Një grua 23-vjeçare nga Belgjika po lufton me të “drejtën” e saj për të vdekur. Gruaja kërkon t’i japë fund jetës me
"Muzika u bën keq këngëtarëve", Po këtë ç'e kishte Dua Lipa? (FOTO LAJM) “Është koha që industria e muzikës të fillojë të marrë seriozisht shëndetin mendor të artistëve.” Këngëtarja me origj
Një krijesë gjigande del në bregdetin e Vlorës, banorët nuk i besojnë syve (FOTO LAJM) Është gjetur e ngordhur mëngjesin e sotëm në zonën e Plazhit të vjetër në Vlorë një breshkë deti gjigande. Breshka, e
Një breshkë kurriz lëkurore del në breg të detit në Vlorë Një breshkë deti u gjet e ngordhur mëngjesin e kësaj të shtune në zonën e Plazhit të vjetër në Vlorë. Breshka, e llojit
Publikohen pamjet: Heroinë mes detit, media greke zbardh detaje të reja nga superaksioni Ditën e sotme gazeta e njohur greke "Kathimerini", i ka kushtuar një artikull ngjarjëes që ka të bëjmë me dyshimet se nj
Fevziu "fut në sherr" Rudina Magjistarin me ndjekësit: Te ekspertët e shëndetit mendor (FOTO LAJM) Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka qenë së fundmi i ftuar në emsionin “Rudina” për të folur rreth librit të tij të ri, i
Zhytet në fund të detit mjeti lundrues shqiptar, shpëtojnë për mrekulli 4 personat në bord Një mjet lundrues me flamur shqiptar ka dhënë alarmin SOS në orën 21.05, teksa ndodheshin në rrezik. Ata ishin përplasur
Shembet ura, përpin makinat dhe dy persona (VIDEO) Një urë u shemb pas shirave të rrëmbyeshëm në qytetin turk të Termes, në rajonin e Detit të Zi. “BBC” raporton se dy
Uji do të mbulojë Ballkanin, shkencëtarët të alarmuar Niveli i detit Mesdhe shumë shpejt pritet të rritet. Alarmi këtë herë ngrihet nga shkencëtarët e Institutit kombëtar të
"Shpëtoi por jo pa u lagur": Dua Lipa rrezikon jetën gjatë xhirimeve të klipit (FOTO & VIDEO) Dua Lipa është një nga këngëtaret shqiptare e cila po kor një sukses të paimagjinueshëm në mbarë botën. Së fundmi kën
5 fakte rreth shëndetit të zemrës së meshkujve që nuk i keni ditur Sipas një hulumtimi të publikuar në Kolegjin Amerikan për Kardiologji, janë 5 gjëra që meshkujt munden t’i menjanojnë rr
E rëndë në Vlorë, 45 vjeçari i vë flakën vetes Ka humbur jetën një 45 vjecar në një fshat të Vlorës këtë të shtunë, pasi i ka dhënë fund jetës duke i vënë flakën.
Thanë se do të martohen buzë detit, çifti i njohur së shpejti prindër për herë të parë (FOTO LAJM) Marsela Çibukaj dhe Vitmar Basha do të kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë. Kjo u zbulua pak javë më parë, e ndër
Heronjtë e ditës, si i shpëtojnë këto vajza nga mbytja në det (VIDEO) Dy vajza kanë ngecur në një flamingo pluskuese të gomës në mes të detit, duke ia pamundësuar vetës të dalin në breg.
Shkrumbohet jahti në mes të detit, shpëtohet ekuipazhi (VIDEO) Mesditën e sotme një zjarr ka përfshirë një jaht në Symi, Greqi. Zjarri arsyet e të cilit nuk dihen ra në një jaht me fl