999 rezultate për

deshtimi

Lugina e Preshevës, dështimi i Kosovës dhe Shqipërisë Në mungesë të perspektivës, të rinjtë e kësaj ane çdo ditë e më shumë po e braktisin vendin. Zyrtarë Institucionalë kërk
Barcelona largon një lojtar Barcelona ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Benfican për 27 vjeçarin, Douglas Pereira. Lojtari do t’i ba
Skenaret e dështimit të ligjit për gjuhët në Maqedoni Ligji për Gjuhën Shqipe ka nxitur shumë debate për shkak të rëndësisë që ka në raportet ndëretnike në Maqedoni. Teksa
Stërvituni një orë në ditë për të pasur një zemër të shëndetshme Vetëm një orë stërvitje në ditë mund ta përgjysmojë rrezikun e dështimit të zemrës, thonë studiuesit suedezë. Sipas
Aleati i Bashës shpërthen ndaj Ramës: Po ua faturon ambasadorëve dështimin Aleati i Lulzim Bashës, Fatmir Mediu me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me takimin që kryeministri R
Barcelona pranon dështimin për Coutinhion, por vazhdon punën për blerjen tjetër Dështimi për marrjen e Philippe Coutinho nga Barcelona ka hedhur në sulm katalanasit për Angel Di Maria. 3 oferta janë b
Real Madrid – Manchester United, ky ishte lojtari dhe dështimi i ndeshjes Casemiro dhe Isco shkëlqyen në fitoren e Realit kundër Manchester United. Sipas Whoscored, lojtari më i mirë në ndesh
Studimi, Facebook të tërheq në “ciklin e dështimit” Shkencëtarët kanë zbuluar se pse qëndroni gjithmonë në Facebook. Dhe kjo ndodh, pavarësisht se si ndihesh, të bën mirë
Delawie, i zhgënjyer me dështimin e konstituimit të Kuvendit Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur zhgënjimin me zhvillimet në seancën
Juventus pranë dështimit në nënshkrimin me zëvendësuesin e Bonuccit Kostas Manolas do të nënshkruajë një zgjatje kontrate me Romën. Mbrojtësi grek është lidhur me një lëvizje në Premier
Dështimi i marrëveshjes me FMN-në, Kosova rrezikon edhe 50 milionë euro të BE-së Për shkak të mungesës së programeve të Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), që vjen si pasojë e dështimit të marrëveshjes s
“Koalicioni me Vetëvendosjen afër, po presim dështimin e PAN-it” Deputeti i ri nga AKR-ja Korab Sejdiu, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se bisedimet mes koalicionit LAA d
Nga dështimi në dështimi pa humbur kurajon, historia e pazakontë e babait të makinave "Honda" (VIDEO) Kur ishte 14 vjeç punonte me babain në një ofiçinë të vogël në fshatin e tij për riparimin e biçikletave. 15 vjeç u n
Dështimi i republikanëve, Trump: Do të rikthehemi! Pasi përpjekjet e republikanëve për të kaluar ligjin e ri për kujdesin shëndetësor në Senat dështuan, presidenti amerika
PSG ka një plan B, pasi po parashikojnë dështimin e tyre Tifozët e PSG nde synojnë Kylian Mbappe, trajneri i Paris Saint-Germain, Unai Emery ka vendosur të formulojë një plan re
Dështoi për Verratin, Barcelona "hedh grepin" te ylli i Realit Një lëvizje e bujshme është duke u planifikuar në Spanjë. ‘Don Balon’ jep informacione rreth një afere mes Mateo Kovacic
Kryeministrja britanike kërkon falje për dështimin e shtetit pas zjarrit në Londër Reagimi i parë që shteti bëri ndaj zjarrit në kullën ”Grenfell” ishte një dështim, kështu është shprehur ditëne sotme k
Rama nga Librazhdi pranon dështimin: Nuk kemi bërë sa duhet por… Kryeministri Rama sot gjendet në Librazhd ku ka mbajtur një takim me banorët e zonës mbi programin e partisë Socialiste.
Alarmi, kush fluturon me avion mbi Shqipëri rrezikon jetën? Ish-kryeministri Berisha ka bërë një publikim të çuditshëm sot pas një denoncimi që i ka shkuar atij prej "qytetarit dig
Milan kthehet duarbosh nga Cardiff, por nuk dorëhiqet Stadium i Milanit ishte në Cardiff natën e mbrëmshme për të shqyrtuar nga pranë çështjen Morata dhe James. Milan do