999 rezultate për

dekriminalizimit

Kukan dhe Fleckenstein sot në Tiranë Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein vizitojnë sot kryeqytetin, për të vëzhguar nga afër zbatimin e ligjit të dekriminaliz
Dule: Ngërçi i reformës në drejtësi zgjidhet me zgjedhje të parakoshme Keu i PBDNJ-së, Vangjel Dule flet nga Dropulli për reformën në drejtësi, të cilën e konsideron një domosdoshmëri strateg
A do ti përjashtojnë PS e PD kriminelët e tyre?! Nga Dionis Xhafa - Muaji i parë i vitit 2016 pritet të nisë me beteja fjalësh mes pozitës dhe opozitës lidhur me
Kush janë kryebashkiakët që rrezikojnë nga dekriminalizimi Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi dhe kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu janë emrat më të lakuar se mund të largohen n
Meta: Ligji i dekriminalizimit do ti shërbejë të ardhmes Pas takimit të krerëve të mazhorancës, kreu i LSI-së, Ilir Meta, ka thënë se ligji i dekriminalizimit i miratuar një dit
Basha: Pakti i Ramës me krimin vazhdon, protesta deri në largimin e qeverisë Basha përshëndeti votimin e dekriminalizimit një ditë më parë në Kuvend dhe shprehu gatishmërinë e plotë të PD për zbati
SHBA përshëndet ligjin e dekriminalizimit: Largon kriminelët nga politika Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përshëndetur miratimin e ligjit të dekriminalizimit. Ambasada në fjal
Basha: Dekriminalizimi interes kombëtar, nis çlirimi i institucioneve dhe politikës nga krimi Gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD, Lulzim Basha tha se “projektligji i dekriminalizimit është një hap i madh q
Fleckenstein: Hapa para drejt BE pas dekriminalizimit Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, në kohë reale ka përshëndetur arritjen e konsensusit për projektligjin e d
Meta: Ta pastrojmë politikën nga krimi Në mbledhjen e radhës të Kryesisë së LSI-së, Meta ka apeluar që të pastrohet politika nga kriminelët. Meta nxiti edhe nj
Meta:Të përfundojë procesi i dekriminalizimit Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Raportuesin për Shqipërinë pranë Parlamentit Evropian, Knut Fleckenstein, i ci
Qeveria pranon kërkesën e opozitës për shenjat e gishtërinjve Sa i përket dekriminalizimit, në shumicë është pranuar kërkesa e PD për shenjat e gishtave. "Shumica ka pranuar kërkesën
KOMENT/ Testi i drogës, një shkak për ngecjen e “dekriminalizimit” Koment nga Albeu.com Politika shqiptarë duket se ka rënë dakord për miratimin e klauzolave ligjore që do të mund
Dekriminalizimi, Naço shkresë KiE dhe SHBA për rekordet kriminale Në kuadër të procesit të dekriminalizimit, Naço u ka dërguar shkresë KiE dhe SHBA për rekordet kriminale. Ministri i Dre
Rama: Jemi "pro" dekriminalizimit Kryeministri Edi Rama në një intervistë në emisionin "Top Story" ka folur për shumë tema të aktualitetit politik shqipta
KOMENT/ Pse ky nervozizëm i Ramës me ndërkombëtarët? Koment nga Albeu.com Dekriminalizimi është kryefjala e diskursit politike të këtij shtatori duke ngritur një ser
Dekriminalizimi, Berisha: S'mund të shkrihet një komision i votuar në Parlament Sa i takon dekriminalizimit, ish kryeministri deklaroi sot në Kuvend se është një gabim i madh shkrirja e komisionit. Be
Basha: Dorëheqja e Ndokës si pasojë e nismës për dekriminalizimin Kreu i PD, Lulzim Basha, e ka konsideruar dorëheqjen e deputetit socialist, Arben Ndoka, si një sukses të parakohshëm po
PD: Rama del në krah të Roshit Partia Demokratike ka shënjestruar sërish kryeministrin Rama se është shfaqur sërish si mbrojtës i krimit në politikë, p
Basha: Rama dhe Meta bllokuan procesin e dekriminalizimit Menjëherë pas takimit të mbajtur me Presidentin e Parlamentit Europian, Martin Schulz, kreu i Partisë Demokratike, Lulzi