999 rezultate për

borussia

Barcelona rikthehet të interesohet për portugezin e Dortmund Barcelona mund të trokasë përsëri në derën e Borussia Dortmund për Raphael Guerreiro-n. Katalanasit janë munduar të në
Borussia e Dortmund nuk jep shenja jete përballë Tottenham (VIDEO) Gjermanët shpresuan te një mrekulli përballë Anglezëve, shkruan Albeu.com Asnjë shkëndi nuk u ndez për Dortmund në n
Formacionet zyrtare: Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund Tottenham Hotspur dhe Borussia Dortmund do të përballen sonte në "Wmbley" për 1/8 e UEFA Champions League. Londinezë
Borussia e Dortmundit e coptuar ndaj Tottenhamit Borusia e Dortmundit do të luajë sot në Londër një nga ndeshjet më të rëndësishme në këtë sezon. Kryesuesit e Bundesligë
Chelsea refuzon ofertat e Juventusit dhe Dortmundit për mbrojtësin e talentuar Chelsea po mundohet që të mbajë talentet që po nxjerrin nga akademia. Mbrojtësi Andreas Christensen është frustruar m
Borussia Dortmund interesohet për yllin e Crystal Palace Burimet "Sky Sport" bëjnë të ditur se Wilfried Zaha është objektivi kyresor i Borussia Dortmund në fund të këtij sezoni,
Borussia e Dortmundit gjen shpejt zëvdësuesin e Pulisic Borusia e Dortmundit e ka gjetur shpejt zëvëndesuesin e Christian Pulisicit i cili në fund të këtij sezoni do të transfe
Ky është sekreti i formës së shkëlqyer që po kalon Borussia Dortmund (VIDEO) Borussia Dortmund po kalon një formë fantastike ku e kanë mbyllur pjesën e parë të sezonit si kampion dimri. Pas 17-j
Përfitimet marramndëse të Borussia Dortmundit nga shitja e yjeve ndër vite Borussia e Dortmundit është një klub që prodhon talente duke i shitur më pas me shifra marramadëse. Është një klub që nd
Chelsea bën goditen e madhe, zyrtarizon yllin e Borussia Dortmundit Tashmë është zyrtare, Christian Pulisic është zyrtarizuar si lojtari më i Chelseat. Amerikani u ble nga Borussia e Dortm
Ylli Borussia Dortmundit pranon të shkojë te Chelsea Christian Pulisic, sulmuesi Borussia Dortmundit ka pranuar që të transferohet në Chelsea një fund të këtij sezoni. Ch
Borussia Dortmund pëson humbjen e parë në Bundesliga (VIDEO) Pas 15 javëve Borussia Dortmund ka pësuar humbjen e parë në kampionat. Verdhezinjtë janë mposhtur në transfertë nga
Tifozët e Borussia Dortmundit, nderojnë Nuri Sahinin (VIDEO) Borusia e Dortmundit fitoi dje 2-1 ndaj Werder Bremen duke vijuar kryesimin ne kampionatin gjerman te futbollit. Por
Dortmund mposht Werder Bremenin e Milot Rashicës (VIDEO) Borussia Dortmund ka marrë një fitore të rëndësishme sot ndaj Werder Bremen me rezultatin 2-1 në "Signal Iduna Park".
Hamsik: Në 2016 isha pranë Borussia Dortmund Marek Hamsik kapiteni Napolit zbulon të shkuarën e tij. Sllovaku ka treguar për ‘’Sport Bild’’ se në vitin 2016 ishte p
Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Dortmund Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund do të përballen sonte me njëra-tjetrën në "Wanda Metropolitano", ndeshje e vlefshm
Plas te Bayerni, katër lojtarë kërkojnë shkarkimin e trajnerit Skuadra e Bayern Mynih po kalon një prej sezoneve më të dështuara në vitet e fundit. Bavarezët e shohin veten 4 pikë më
Bayern dhe Dortmund me detyra të lehta Skuadra e Bayern Mynih do të luajë këtë të shtunë ndaj Freiburg, një takim i lehtë për bavarezët të cilët kanë një mund
Dortmund i jep leksione Atleticos (VIDEO) Borussia Dortmund ka shkatërruar Atletico Madridin me rezultatin 4-0 në "Signal Iduna Park", ndeshje e vlefshme për UEFA
Zyrtare, Dortmundi e gjen te Barcelona pasuesin e Batshuayi Do të jetë Paco Alcacer njeriu që do të mbajë peshën e sulmit te Borussia e Dortmundit gjatë këtij sezoni. Drejtuesit ve