999 rezultate për

borussia

Bukuroshet e Borussias shijojnë bukuritë e Stambollit (FOTO LAJM) Borussia Dortmund mori një fitore të rëndësishme në "Turk Telekom Arena" përballë Galatasaray me shifrat 0-4 dhe tashmë
Tifozët e Galatasaray sulmojnë tifozët e Borussias (VIDEO) Ndeshja e Champions League mes Galatasaray dhe Borussia Dortmund, që luhet sonte në ora 20:45, duket se ka filluar që mb
Bayern 6 gola Werderit, Koln-i ndal Dortmundin (VIDEO) Bayern Munchen nuk di të ndalet. Skuadra e Pep Guardiolës ka fiotuar bindshëm përballë Werder Bremen në javën e tetë të
Graniti "përshëndet" serbët, supergol në Bundesligë (VIDEO) Vëllai i tij, Taulanti, u bë protgonist mbrëmjen e së martës në ndeshjen Serbi-Shqipëri duke i mbrojtur heroikisht simbo
Hasi: Respekt, jo frikë ndaj Borussias Anderlechti i Besnik Hasit po e pret me entuziazëm takimin e dytë të fazës së grupeve të Champions League përballë Borus
Bayerni s'e lëshon kreun, Schalke fundos Borussian (VIDEO) Pasi mori kreun e rënditjes në Bundesligë Bayern Munchen nuk ka ndermend ta lëshojë më. Pas fitores 4-0 kundër Paderborn
Borussia mposht Arsenalin, Galata barazon me Anderlechtin (VIDEO) Borussia Dortmundi ka shënuar fitore prej 2-0 në ndeshjen përballë Arsenalit në Grupin B të Ligës së Kampionëve. Futb
Borussia-Arsenal, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Champions League nis me sfida shumë interesante që në ditën e saj të parë. Sot në mbrëmje, "Westfalenstadion", do të luh
Borussia bën tris, Bayernit i mjafton Gotze-Ribery (VIDEO) Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund rikthehen te fitorja pas ndeshjeve eleminatore të kombëtareve. Në javën e tretë të
Manchester United, Jurgen Klopp në vend të Van Gaal? Dalin që tani emrat e kandidatëve për pasardhësin e Louis Van Gaal në rast të një shkarkimi të mundshëm nga stoli i Manc
Prezantimi i Kagawas tek Borussia (FOTO) Aventura e Shinji Kagaëas tek Manchester Unitedi nuk shkoi ashtu siç duhej, pasi japonezi nuk preferohej as nga Moyes dh
Reus spektakolar, Borussia mposht Augsburgun (VIDEO) 3 pikë për 15 minuta, kaq ju desh Borussia Dortmund për të marrë suksesin e parë në kampionat, pasi mundën Augsburgun 2-
Borussia pa 10 lojtarë në startin e Bundesligës (FOTO LAJM) Trajneri i Borussia Dortmund, Jurgen Klopp nuk do të ketë në dispozicion plot 10 lojtarë kryesorë për ndeshjen e parë të
Barça: Marco Reus, o tani o kurrë FIFA konfirmoi dje se Barcelona nuk mund të bëjë merkato përgjatë gjithë vitit 2015. Për këtë arsye klubi blaugrana, edh
Cerezo: Reus te Atletico? E pamundur Nuk do të ketë një transferim të Marco Reus te Atletico Madrid. Eshtë presidenti i kampionëve të Spanjës, Enrique Cerezo
Borussia arkëton 260.7 milionë, fiton 12 Disa ditë pas fitores së Superkupës së Gjermanisë, Borussia Dortmund ka prezantuar bilancin financiar të sezonit 2013-20
Klopp: Mos prisni miqësi mes Borussias dhe Bayernit Më në fund erdhi momenti i së vërtetës. Kampionët dhe nënkampionët e Gjermanisë do përplasin brirët në Superkupë, 9 ditë
Borussia-Bayern, Lewa: Dua të shënoj, por do festoj ndryshe Ditën e hënë, Guardiola la pushim lojtarët. Robert Lewandowski ka gjetur kohë të lirë dhe vendosi të eksplorojë nga afër
SuperKupa: Borussia-Bayern, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Sonte në orën 18:00, në stadiumin "Signal Iduna Park" të Dortmundit, do të zhvillohet finalja e Superkupës së Gjermanisë
Bayern Munchen, tjetër dëmtim për Ribery-në Telashe të tjera për Franck Ribery. Pas dëmtimit të shkuar që i kushtoi edhe pjesëmarrjen në Botëror, fantazisti francez