999 rezultate për

borussia

Vëllai i Hazard pranon ofertën e Dortmundit Vëllai i Eden Hazard, Thoragn ka pranuar ofertën e Borusia Dortmundit. Ai këtë sezon po shkëlqen me Borussia Moncheglaba
Kloop gati 60 milion euro për mesfushorin gjerman Liverpool raportohet se po konsideron transferimin e mesfushorit të Bayer Leverkusen Kai Havertz pas sezonit fantastik t
Talenti i Dortmund lë me gisht në gojë ekipet e mëdha europiane Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka hedhur poshtë çdo zë në lidhje me transferimin në fund të sezonit
Trajneri i Dortmund sheh pak shpresë për fitimin e titullit Bayern Mynih vijon të kryesojë renditjen e Bundesliga me 1 pikë më shumë se Borussia Dortmund pas javës së 30-të. Të
Përfundon gjithçka, Dortmund siguron talentin e kombëtares gjermane E përditshmja gjermane "Bild" konfirmon se skuadra e Borussia Dortmund ka mbyllur marrëveshjen për blerjen e anësorit të
Borussia e Dortmund hedh sytë nga sulmuesi belg Michy Batshuayi ka shpërthyer te Borussia Dortmund në fazën e dytë të sezonit të kaluar. Nëntë gola ka shënuar ai në
Borussia Dortmund kërkon vëllain e Eden Hazard Jo vetëm Eden Hazard mund të ndryshojë fanelë verën e ardhshme. Lajmet nga Gjermania bëjnë me dije se edhe vëllai i t
Bayern Munchen – Borussia Dortmund gati për ndeshjen e vitit, formacionet zyrtare Gara për titullin e Bundesligës këtë sezon ka qenë më e zjarrtë se në sezonet e fundit dhe sot në orën 18:30 takohen dy
Niko kovac nuk dorëzohet për titullin: Tani na duhet të fitojmë me çdo kusht ndeshjen tjetër Bayern Mynih barazoi 1-1 ndaj Freiburg në kampionat, duke lëshuar kreun e renditjes. Tashmë në vendin e parë qëndron sku
Barcelona rikthehet të interesohet për portugezin e Dortmund Barcelona mund të trokasë përsëri në derën e Borussia Dortmund për Raphael Guerreiro-n. Katalanasit janë munduar të në
Borussia e Dortmund nuk jep shenja jete përballë Tottenham (VIDEO) Gjermanët shpresuan te një mrekulli përballë Anglezëve, shkruan Albeu.com Asnjë shkëndi nuk u ndez për Dortmund në n
Formacionet zyrtare: Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund Tottenham Hotspur dhe Borussia Dortmund do të përballen sonte në "Wmbley" për 1/8 e UEFA Champions League. Londinezë
Borussia e Dortmundit e coptuar ndaj Tottenhamit Borusia e Dortmundit do të luajë sot në Londër një nga ndeshjet më të rëndësishme në këtë sezon. Kryesuesit e Bundesligë
Chelsea refuzon ofertat e Juventusit dhe Dortmundit për mbrojtësin e talentuar Chelsea po mundohet që të mbajë talentet që po nxjerrin nga akademia. Mbrojtësi Andreas Christensen është frustruar m
Borussia Dortmund interesohet për yllin e Crystal Palace Burimet "Sky Sport" bëjnë të ditur se Wilfried Zaha është objektivi kyresor i Borussia Dortmund në fund të këtij sezoni,
Borussia e Dortmundit gjen shpejt zëvdësuesin e Pulisic Borusia e Dortmundit e ka gjetur shpejt zëvëndesuesin e Christian Pulisicit i cili në fund të këtij sezoni do të transfe
Ky është sekreti i formës së shkëlqyer që po kalon Borussia Dortmund (VIDEO) Borussia Dortmund po kalon një formë fantastike ku e kanë mbyllur pjesën e parë të sezonit si kampion dimri. Pas 17-j
Përfitimet marramndëse të Borussia Dortmundit nga shitja e yjeve ndër vite Borussia e Dortmundit është një klub që prodhon talente duke i shitur më pas me shifra marramadëse. Është një klub që nd
Chelsea bën goditen e madhe, zyrtarizon yllin e Borussia Dortmundit Tashmë është zyrtare, Christian Pulisic është zyrtarizuar si lojtari më i Chelseat. Amerikani u ble nga Borussia e Dortm
Ylli Borussia Dortmundit pranon të shkojë te Chelsea Christian Pulisic, sulmuesi Borussia Dortmundit ka pranuar që të transferohet në Chelsea një fund të këtij sezoni. Ch