999 rezultate për

bizneset

Bizneset të shqetësuara me politikën në Maqedoni Sektori i biznesit i ka paralajmëruar në vazhdimësi autoritetet qeveritare se ekonomia e Maqedonisë ka marrë tatëpjetën
Taksa "bombë" mbi fermat blegtorale që mund të shkojë dhe 3 mijë euro Hotelet me 5 yje, status special, janë kategoria e vetme e biznesit që përjashtohet nga taksa e ndërtesës. Kjo ishte një
Bizneset gjermane janë shpresë për azilantët shqiptarë të refuzuar Gjithnjë e më shumë në Gjermani po përhapet fenomeni i “personave të toleruar”. Ky është termi i përdorur për emigrantët
Ana tjetër e medaljes, bizneset shqiptare nuk janë gati të përballen Anëtarësimi në BE mbështetet në tre parime të përcaktuara në Këshillin e Kopenhagës në vitin 1993, një prej të cilëve ës
Klubi i Partizanit dhe bizneset mbjellin 100 pemë në Parkun e Liqenit Dy vite më parë, në pjesën jugore të Liqenit të Tiranës kishte vetëm baraka dhe plehra, çka ishte kthyer në një problem
Policia ruan bizneset serbe që zëvendësuan ato shqiptare Forca të mëdha të policisë gjenden në panairin që po mbahet në Bërnicë Policia është e pranishme në panair shkaku i p
Nga moskthimi i kusurit prej 1, 2 apo 5 cent, bizneset përfitojnë 50 milionë Sa herë shkon në dyqane për të blerë ushqimin e nevojshëm, përballet me punonjësit në arkë për kusurin. Kjo pasi, Hasan
Rama kërcënon bizneset: S'ka më derdhje ujërash të zeza në det! Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka bërë një paralajmërim të fortë për subjektet që operojnë në bregdet duke u sugjer
Lezhë, banorët braktisin banesat dhe bizneset e shembura nga rrëshqitja e tokës Rrëshqitjet e tokës në pjesën e sipërme të autostradës së asaj që quhet ndryshe si “Rruga e Kombit” ka shkatërruar shumë
Ana e panjohur e Rudina Magjistarit, këto janë bizneset e saj prej 15 vitesh (FOTO LAJM) Rudina Magjistari është sot një nga moderatoret e ekranit jo vetëm më të suksesshme, por edhe më jetëgjatë në ekran. Pre
Shihni si banda e "skifterave" shqiptarë shkretojnë bizneset e italianëve (VIDEO) Për fatin tonë të keq, shqiptarët jashtë territorit të vendit tonë njihen më shumë për vepra të rënda penale se sa për a
Bizneset e Kosovës kanë shpenzuar 580 milion euro për gjeneratorë Sipas Odës Ekonomike të Kosovës sektori privat në Kosovë gjatë këtyre viteve ka shpenzuar afër 580 milionë euro për bler
Tatimet japin njoftimin e rëndësishëm për bizneset: Keni kohë deri më 12 shkurt Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kujton bizneset se data 12 Shkurt 2018, është afati i fundit për dorëzimin e deklara
Aksioni kombëtar për ujin, Rama paralajmëron të gjithë bizneset Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Kryemini
Zbulohet skema e mashtrimit, si bizneset fantazmë në Tiranë zhdukën 9 mln dollarë Detaje të reja bëhen me dije lidhur me arrestimet e 6 personave në Tiranë dhe shpalljen në kërkim të 5 të tjerëve për ma
Vizat gjermane po shkatërrojnë bizneset private Deri në vitin 2020, Ambasada e Gjermanisë do të japë viza pune për punëtorët e kualifikuar. Megjithatë, si në sektorin
Bizneset japin alarmin: TVSH-ja do të na fundosë! Norma e vetëpunësimit në Shqipëri është më e larta në të gjithë Europën. Të shumtë janë ata, që për t’i shpëtuar papunës
Nga bankat te spitalet e industria, bizneset dalin në shitje Rënia e normave të fitimit, maturimi në disa sektorë, mungesa e financimeve bankare dhe investitorëve të huaj, bashkë me
Njeriu i kamur në para detyrohet t'i kalojë bizneset në emër tjetër Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) ka gjetur se Behgjet Pacolli ishte në konflikt interesi, edhe pas kohës kur ishte bër
AKK detyron Behgjet Pacollin të heqë dorë nga bizneset private Agjencia Kundër Korrupsionit ka bërë të ditur që është mbyllur rasti ndaj zëvendëskryeministrit të parë të Kosovës, Behg