999 rezultate për

berlin

Gjermania vazhdon të jetë e blinduar edhe tre muaj pas sulmit terrorist Edhe pse kanë kaluar tre muaj pas atentatit në Berlin një ditë para Krishtlindjeve në një treg ku për pasojë mbetën 12 t
1000 shami në muzeun e Berlinit kundër harresës së luftrave të Jugosllavisë Ka kaluar një çerek shekulli që prej luftërave të Jugosllavisë. Tani një përmendore tekstili kujton viktimat në Muzeun e
"Luftë" në Berlin, ja si u përleshën tifozët e Herthës dhe Frankfurtit (VIDEO) Tifozët e Hertha Berlinit dhe Eintracht Frankfurt janë përplasur fizikisht mes tyre pas përfundimit të ndeshjes nëpër rr
Tahiri në Berlin takon Maiziere: Grupe të përbashkëta hetimi në luftën kundër krimit Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri takoi në Berlin Ministrin e Brendshëm Federal të Gjermanisë, Thomas de Maiz
Shuma e çmendur, ja për sa u shit telefoni i Hitlerit (FOTO LAJM) Telefoni i Hitlerit, i liderit që sot urrehet nga e gjithë bota për kampet naziste dhe masakrave të tjera kundër njerëzi
GJERMANI / Policia arreston 3 persona të dyshuar për sulm terrorist në Berlin Policia gjermane në Berlin ka vënë në pranga tre persona të dyshuar për lidhje me terrorizmin. Sipas mediave gjermane
Kryetari i Berlinit kundër ndërtimit të murit me Meksikën Michael Mueller, kryetari i qytetit të Berlinit i ka bërë thirrje presidentit të SHBA-ve të mos e ndërtojë murin në kufi
Basha takohet në Berlin me drejtues të lartë të Bundestagut, fokus integrimi i Shqipërisë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon vizitën e punës në Berlin. Gjatë ditë së sotme, Basha zhvilloi takim
Basha në Berlin, ish- presidenti i PE: Zgjedhjet e lira, thelbi i demokracisë Gjatë vizitës së punës në Berlin, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pritet të takohet me zyrtarë të lartë dhe
Masakra e Berlinit/ Studentja zbulon foton e nënës vetëm 8 minuta para vdekjes (FOTO LAJM) Një studente gjermane ka zbuluar një foto të nënës, të bërë në tregun e Krishtlindjeve në Berlin, tetë minuta para se
Sherr mes maqedonasve në Berlin për shkak të politikës, disa të lënduar (VIDEO) Dita e Krishtlindjeve maqedonase në Berlin të Gjermanisë, ka përfunduar si mos më keq, për shkak se e gjithë festa është
Unë, gruaja e lirë shqiptare në rrugët e Berlinit Ani Wilms Kur në ditët e para të tetorit 1994 zbrita nga avioni dhe vura këmbën në Berlin, me diplomën e Univers
Sulmuesi i Berlinit kishte përdorur 14 emra të ndryshëm Tuneziani Anis Amri, i dyshuari kryesor për sulmet në panairin e Krishtlindjeve në Berlin ka përdorur 14 identitete të
TRAGJEDIA / Gjermania ndez portën e Brandenburgut me ngjyrat e flamurit të Turqisë Porta e Brandenburgut, një nga simbolet më të mëdha të kryeqendrës së Berlinit, u vesh mbrëmë me ngjyrat e flamurit të T
Sulmi në Berlin/ Lihet i lirë i dyshuari i arrestuar dje Autoritetet gjermane kanë lëshuar personin e ndaluar dje , për të cilin dyshohej se ishte i përfshirë në sulmin me kamio
Zbulohen detajet/ Ja çfarë i shpëtoi qindra njerëz nga vdekja në sulmin e Berlinit (FOTO & VIDEO) Një kamion është përplasur me një turmë njerëzish në “qytezën e Krishtlindjeve” në Berlin, të hënën e kaluar, duke vrarë
Rritet mbështetja për Merkelin pas sulmit në Berlin Përkrahja ndaj kancelares gjermane, Angela Merkel është rritur pas sulmit terrorist të javës së kaluar në një treg Krish
Policia arreston një tjetër të dyshuar si pjesëmarrës në sulmin e Berlinit Policia gjermane bën të ditur se ka arrestuar një tunizian që dyshohet se ka qenë pjesëmarrës në sulmin që ndodhi në tr
Masakra në Berlin / Arrestohet edhe një person, dyshohet se ishte i përfshirë në sulm Autoritetet gjermane kanë njoftuar sot se kanë arrestuar një tunizian i cili dyshohet se është përfshirë në sulmin e jav
Publikohet fotoja e autorit të sulmit në Berlin, 2 ora para se të ekzekutohej Policia Italiane ka publikuar një foto të Anis Amri, terroristit nga Tunizia i cili u vra në Milano. Fotoja në fjalë