999 rezultate për

belge

Sulmet në Paris, arrestohet i dyshuari i nëntë në Belgjikë Policia në Belgjikë ka arrestuar një të dyshuar të nëntë në lidhje me masakrën e muajit të kaluar në Paris, ku mbetën të
Terroristi i masakrës në Paris anuloi miqësoren Belgjikë-Spanjë Zbulohen detaje të reja në lidhje me shtyrjen e ndeshjes Belgjikë-Spanjë, të parashikuar për t'u luajtur sot. Federata B
Belgjikë, nis procesi gjyqësor ndaj Mark Frrokut Drejtësia belge fillon sot procesi gjyqësor ndaj deputetit kristiandemokrat Mark Frroku, i cili akuzohet për vrasjen e A
Avokati i Frrokut: Gjykata ka kaluar afatin, situata favorizon të mbrojturin Avokati i deputetit Mark Frroku, Saimir Visha i bën apel Gjykatës së Lartë që të ndërpresë pushimet dhe të shqyrtojë kër
Frroku kërkon të shkojë në Belgjikë Mark Frroku ka refuzuar të dëshmojë, ndërsa ka kërkuar që të shkojë në Belgjikë. Dëshira e tij është shfaqur kur prokuro
Kjo është super-makina e Adnan Januzajt (FOTO) Mesfushori me origjinë shqiptare i Manchester United, Adnan Januzaj, edhe pse shumë i ri në moshë, zotëron një makinë që
Prokuroria belge sjell dosjen me 2500 faqe për Frrokun Mark Frroku do të mbetet në burg, deri në përfundim të hetimeve për një vrasje të kryer në bashkëpunim në Belgjikë. Një
PD akuza në drejtim të kryeministrit Rama Partia Demokratike, me anë të deputetit Luçiano Boçi, deklaron se Edi Ramën me Brukselin nuk e lidh asgjë më shumë se sa
Shefi i diplomacisë belge, Didie Rejnders vizitë në Maqedoni Me ftesë të shefit të diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Poposki, zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme t
Ja dosja e plotë e prokurorisë belge për Mark Frrokun Akt-akuza belge në ngarkim të Mark Frrokut dhe 4 personave të tjerë, të akuzuar për vrasjen e Aleksandër Kurtit më 5 mar
Media belge: Frroku i dënuar me 3 vjet burg për trafik droge në Hollandë Mediat belge zbulojnë të tjera të dhëna kriminale në të shkuarën e deputetit Mark Frroku, duke hedhur kështu më tepër dr
Frroku rrëfen historinë në Belgjikë: Shkova si shqiptar i Kosovës Deputeti, Mark Frroku, ndodhet në seancë parlamentare, ku po rrëfen historinë e tij në Belgjikë, nga ku akuzohet për vra
PD: Brukseli vërteton lidhjen e Ramës me krimin Me anë të një prononcimi për mediat, Arben Ristani deklaroi se Rama e ka ditur prej kohësh që Frroku ka probleme me drej
Frroku akuzohet edhe nga drejtësia belge Ndalimi i dy deputetëve argumentohet në urdhrin e firmosur nga vetë kryeprokurori, Adriatik Llalla, ku mes arsyeve të pr
Alarmi për terrorizëm, Europa shton masat e sigurisë Mbi 20 vete kane perfunduar ne pranga ne Belgjike, France e Gjermani. Belgjika madje se fundi i eshte bashkuar Frances n
Besnik Hasi: Një ditë do drejtoj Shqipërinë Tekniku i njohur nga Kosova, Besnik Hasi i cili po konfirmohet nga dita në ditë si një trajner i skuksesshëm te gjigandë
Gazetarja belge publikon mesazhet "hot" të futbollistëve (FOTO LAJM) Hilde van Malderen është një gazetare televizive belge që ka tërhequr vëmendjen e të gjithë futbolldashësve në Belgjikë
Një belge 13-vjeçe rekrutohet nga ISIS (FOTO VIDEO) Në mesin e ISIS mësohet të jenë përfshirë edhe disa të rinj nga Evropa. Në organizatën terroriste që po vepron në dis
Belgët: Januzaj gati për "Francë 2016" Adnan Januzaj nuk pati hapësira te Belgjika në Botërorin që po mbyllet dhe zhgënjimi u vu re në fytyrën e tij. Ai luajti
Maradona kundër 6 belgëve, imazhet ikonë të futbollit (FOTO-VIDEO) Është një prej fotove ikonë në historinë e Kupave të Botës dhe të futbollit në përgjithësi. Diego Maradona i vetëm përba