999 rezultate për

bashkuar

Koeman e lë jashtë ekipit të parë, Suarez ka një marrëveshje për t'u bashkuar me Juven Luis Suarez u la jashtë ekipit për ndeshjen miqësore Barcelona-Gimnastic duke konfirmuar se Ronald Koeman nuk i beson a
Lotaria Amerikane, ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm Këtë të hënë, me 14 shtator, nis procedimi i aplikimeve per Lotarine Amerikane. Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë
Studentët në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar një mënyrë për të mashtruar një algoritëm Edgenuity, një platformë online për të mësuarin virtual, u zbulua se po përdorte një inteligjencë artificiale. Zbulim
Mbesa e Bin Ladenit: Trumpi, i vetmi president që mund ta parandalojë një tjetër 11 Shtator Mbesa e Osama bin Ladenit Noor bin Ladin pretendon se Donald Trump është i vetmi president që mund të parandalojë një su
Haradinaj kërkesë BE-së: Tregoni përkushtimin dhe seriozitetin e njëjtë si SHBA-të Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se pret edhe nga Bashkimi Evropian përkushtim d
Fero vjen me bashkëpunim ndërkombëtar, por vëmendjen e rrëmben klipi i këngës (VIDEO) Fero kishte paralajmëruar projektin e tij më të ri, i cili u publikua dje pas mesnate. Kënga mban titullin “KaDeWe”,
Takimi në Shtëpinë e Bardhë, Vuçiç bën gati dhuratën e çmuar për Trump Në takimin që do të zhvillohet sot në Shtëpinë, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka bërë gati një dhuratë për pres
Temperatura ekstreme, këto janë qytetet më të ftohta në botë Për shumicën e njerëzve, moti i ftohtë në dimër do të thotë vendosje e një batanije shtesë, por ka disa vende në Tokë që
"Zëri i Amerikës" zbulon prapaskenat e takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë Një këshilltar i posaçëm i Presidentit Donald Trump tha të martën se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë këtë javë do të p
"Mos prisni befasi nga takimi i 4 shtatorit, Serbia mund të pranojë se e humbi Kosovën" David Phillips, drejtor i Institutit për Studimin e të Drejtave të Njeriut në Universitetin e Kolumbisë, ka thënë se nuk
Pamje të rënda: Momenti kur policët qëllojnë me 7 plumba afro-amerikanin në sy të 3 djemve të tij (VIDEO) Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihen disa policë, që e qëllojnë një afrikano-amerikan shtatë herë, derisa
Çfarë përmban marrëveshja historike mes Izraelit dhe Emirateve Arabe Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan të enjten se ata do të normalizojnë lidhjet diplomatike dhe do të krijoj
Historike: Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruajnë marrëveshje paqeje Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën, me ndërmjetësimin e Presidentit Donald Trump, një marrëveshje historike
Sëmundja e rëndë i merr jetën Komandantit të Qendrës së Bashkuar Operacionale Komandanti i Qendrës së Bashkuar Operacionale është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme për shkak të një sëmundje të
Ndarja nga jeta e Koloneli Neshet Shena, Presidenti Meta fjalë të ndjera për ushtarakun Komandanti i Qendrës së Bashkuar Operacionale, Kolonel Neshet Shena është ndarë nga jeta. Për këtë ka reaguar edhe P
Trullosi Instagramin me jetën luksoze, FBI e heton për pastrim parash (FOTO LAJM) Ramon Abbas shpaloste në rrjetet sociale një jetë luksoze me avionë privatë, veshje stilistësh të njohur e makina super
Po bën namin, Trump merr vendimin për mbylljen e TikTok Presidenti amerikan Donald Trump tha të premten se ai do të ndalojë në SHBA aplikacionin TikTok, i cili po rritet shumë
Habit Kryemadhi: Rama ka blerë sek*in por dashurinë nuk e blen dot Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së ka nënkuptuar se LSI do të hyjë me lista të veçanta dhe jo me listë të përbashkët m
Braktisën mbledhjen pak pasi "u dendën" në pica, reagon opozita e bashkuar Opozita e bashkuar ka reaguar lidhur me dështimin e negociatave mbrëmjen e djeshme në Këshillin Politik. Sipas opozi
Zbardhet takimi, çfarë diskutuan tre ambasadorët me Bashën Ditën e sotme, tre ambasadorë i BE-së, SHBA dhe Britanisë së Madhe u takuan me përfaqësuesit e opozitës së bashkuar i zh