999 rezultate për

bashkohen

Qindra studentë të Elbasanit i bashkohen protestës në Tiranë Po shtohet edhe më shumë numri i studentëve që protestojnë para Ministrisë të Arsimit ndërsa afron edhe skadimi i ultima
Ushqime dhe ujë, qytetarët e Tiranës i bashkohen studentëve (FOTO LAJM) Ende po vazhdon masivisht protesta e studentëve para Minisrisë të Arsimit në Tiranë. Ndërkaq me ta janë solidarizuar edh
Forumi për Liritë Akademike pedagogëve: Bashkohuni në protestë Forumi për liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka ftuar pedagogët t’i bashkohen protestës së studentëve. "Fo
Protesta merr karakter kombëtar, edhe studentët e Sarandës bojkotojnë mësimin Duket se protesta ka marrë karakter kombëtare pasi nga gjithë qytetet e Shqipërisë vijnë njoftimet për bojkot të mësimit
Jo vetëm në Tiranë, gjimnazistët i bashkohen studentëve edhe në rrethe Gjimnazistët kanë bojkotuar mësimin dhe i janë bashkuar studentëve në protestë. Kjo nuk ka ndodhur vetëm me maturant
Gjimnazistët nuk i tremben kërcënimeve, i bashkohen protestës (VIDEO) Edhe pse shumica janë kërcënuar të mos marrin pjesë në protestë gjimnazistët janë bashkuar dhe kanë bojkotuar mësimin pë
Dhjetra pedagogë i bashkohen protestës: "Jeni gjenerata e parë që mendoni ndryshe" Ditën e sotme protestës së studentëve u janë bashkuar dhjetra pedagogë, duke i mbështetur dhe duk u dhënë kurajo për kau
Të gjithë studentët në këmbë, bashkohen edhe pedagogët Protesta e studentëve për uljen e tarifave të studimit është shtrirë në të gjitha Universitet Publike të vendit. NDë
Sot liderët shqiptarë bashkohen në Pejë Sot mbahet mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë. Peja është pikëtakimi i mbledhjes së
Bekim Jashari bën thirrje që të bashkohen shqiptarët Në Komunën e Skenderajt sot është organizuar ceremonia e ndarjes së medaljeve për 158 heronjtë dhe dëshmorët, që më 6 te
CIA Amerikane: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen shumë shpejt CIA parashikon që Bashkimi Evropian do të shkatërrohet deri në vitin 2025. Portali i gjeopolitikës analizuese “Stratfor”
Shqiptarët po bashkohen në Maqedoni për të kërkuar të drejta Shqiptarët në Maqedoni nisën një fushatë në rrjetet sociale, me qëllim që të ndërgjegjësojnë politikanët që të njihen si
Lojtarët e Leicesterit i bashkohen ceremonisë së nderimit për ish-pronarin e tyre (FOTO LAJM) Tragjedia e ndodhur në Leicester City ka shokur të gjithë botën e futbollit. Ditën e djeshme ishte dhe skuadra e angleze
Dita Botërore e Pastrimit, qindra vullnetarë dhe qytetarë i bashkohen aksionit Në Ditën Botërore të Pastrimit, Tirana iu bashkua aksionit për largimin e mbetjeve dhe ruajtjen e mjedisit. Qindra vulln
Thaçi pyetet në Maqedoni nëse mbështet që shqiptarët e Maqedonisë t'i bashkohen Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe në Maqedoni gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin maqedonas Zoran
Shqiptarët në Maqedoni bashkohen falë Zaevit Edhe pse të ndara për shumë çështje, partitë politike shqiptare i bashkon çështja e referendumit. Bashkimi demokrati
Shqiptarët e Maqedonisë do të kërkojnë t'i bashkohen Kosovës Ish-përfaqësuesi i lartë ndërkombëtar në Bosnje dhe Hercegovinë, Paddy Ashdown, thotë se ideja për shkëmbimin e territor
30 parti bashkohen për referendum Rreth 30 subjekte politike mbrëmë u bashkuan në thirrje për qytetarët, për rezultat pozitiv në referendum dhe për të ard
Limaj dhe Haradinaj bashkohen me opozitën kundër Thaçit Dy subjekte politike të koalicionit qeverisës do t’i ndihmojnë opozitës që ta bëjë kuorumin në seancën e jashtëzakonshme
2 viktima, shqiptarët bashkohen për të ndihmuar familjen në Kanada Solidaritet nga gjithe bashkeatdhetaret per te ndihmuar ate qe mbeti nga familja shqiptare, e perfshire ne aksidentin tr