999 rezultate për

bashkepunimin

Maqedoni-Turqi forcojnë bashkëpunimin Në Ankara do të nënshkruhet sot marrëveshja e bashkëpunimit për punë, siguri sociale dhe punësim nga ministri i Punës dh
Tirana dhe Prishtina duhet të intensifikojnë bashkëpunimin e tyre Buxheti me pjesëmarrje dhe procesi i konsultimeve lagje për lagje, reformat e ndërmarra në administratën e kryeqendrës d
Hoxhaj kërkon intensifikimin e bashkëpunimit me Sllovakinë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takim shefin e Zyrës Ndërlidhëse të
Ahmeti takon ambasadoren e Francës Oer Ambasadorja e Francës në Republikën e Maqedonisë, zonja Lorens Oer, sot vizitoi selinë e Bashkimit Demokratik për Integr
Takimi me Rokanas, Berisha: Shqipëria dhe Greqia të rrisin bashkëpunimin Kryeministri Berisha priti sot në një takim ambasadorin e Greqisë në Shqipëri, zotin Leonidas Rokanas. Ambasadori Rokana
Kosova dhe Kuvajti thellojnë bashkëpunimin Ambasadori i Kuvajtit në Tiranë, gjithashtu ambasador jorezident në Republikën e Kosovës Najeeb Al Bader është takuar di
Qeveria miraton bashkëpunimin kulturor me Kosovën Është miratuar nga qeveria e Maqedonisë Propozim-Ligji për Ratifikimin e Marrëveshjes për bashkëpunim kulturor mes Maqed
Kur Besimi dhe Dikoviq bekuan bashkëpunimin Maqedoni - Serbi (FOTO-LAJM) Derisa shtohen zërat se takimi ndërqeveritar Serbi-Maqedoni që pritet të mbahet të hënën në Beograd, mund të thellojë ed
Bashkëpunim i shkëlqyer në mbrojtje Në kunadër të takimit një ditor në kosovës, zv/ministri i mbrojtjes Emil Dimitriev është takur me Agim Çekun, të cilët b
Zvicra dhe Maqedonia thellojnë bashkëpunimin Në rezidencën zvicerane u promovua Strategjia e Bashkëpunimit të Zvicrës me Maqedoninë në periudhën 2013-2016, në të cil
Zgjedhjet, Bumçi takon ekipin e vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it Ekipi i vëzhguesve afatgjatë i kryesuar nga ekspertja amerikane Conny McCormak u takua sot me ministrin e Jashtëm Aldo B
MF priti një delegacion prej Thesarit Amerikan Zëvendësministri i Financave, Ramadan Avdiu ka pritur në vizitë drejtorin e Zyrës për Evropë dhe Euro-Azi nga Thesari Am
Përurohet pika e kalimit kufitar Shishtavec-Krushevë Pika e re e kalimit Shishtavec-Krushevë është përuruar ditën e sotme nga dy ministrat e brendshëm , Falmur Noka dhe Bajr
Zaganjori premton të forcojë pushtetin gjyqësor Kryetari i Gjykatës Xhezair Zaganjori u takua sot me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar Nicholas Cannon OBE, dhe Zv.Am
Xhaferri vlerëson bashkëpunimin me Turqinë Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferri na takimin e sotëm me gjenarl major Metin Gjyrak, komandant i Shtabit komandues të A
Xhaferi-Çeku: Do të thellojmë bashkëpunimin në mbrojtje Bashkëpunimi i vendosur midis Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK) është në nivelin më të la
Trafiku i qënieve njerëzore, kërcënim për Shqipërinë Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth kërkoi sot bashkëpunimin e të gjitha institucioneve në luftën kundër tra
Xhaferi: Bashkëpunimi me Spanjën në nivel të shkëlqyer Bashkëpunimi mes Maqedonisë dhe Mbretërisë së Spanjës, është i shkëlqyeshëm. Ky është konstatimi i ministrit të Mbrojtje
Arifi takon Oer Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot në hapësirat e Komunës së Tetovës zhvilloi takim me ambasadorin e Francës në Republ
Televizioni Kombëtar Turk vazhdon bashkëpunimin me RTSH-në Kryeministri Berisha priti sot në takim, Drejtorin i Përgjithshëm Televizionit Kombëtar Turk dhe President i Unionit të