999 rezultate për

atleticos

U blokuan rrugëve të Madridit nga dëbora, futbollistët e Atleticos udhëtojnë me makinën që kushton 500 euro (VIDEO) Ylli i Atletiko Madrid, Janik Karrasko u detyrua të udhëtojë me një makinë të “vjetër” Fiat Panda të fqinjit të tij, që
Super Real, "galaktikët" dyfishojnë rezultatin ndaj Atleticos (VIDEO) Reali ka dyfishuar rezultatin ndaj Atlericos. Carvajal ka mposhtur Oblak në minutën e 63'. /albeu.com/
Ylli i Atleticos drejt rikthimit në Premier League, Solskjaer e do në ekip Kieran Trippier mund të rikthehet sërish në Premer League. Mbrojtësi 30-vjeçar ka ende admirues te klubet e mëdha anglez
Humbja ndaj Atleticos, këto janë fjalët e Koeman Skuadra e Barcelonës humbi dje ndeshjen në udhëtim ndaj Atelticos me rezultatin minmal në 1:0. Falë golit të Carrasco
Presidenti i Atleticos: Morata është akoma i yni 6 gola në 8 ndeshje, kjo është nisja që Morata i ka bërë aventurës së dytë si bardhezi. Megjithatë, ai nuk është një loj
Konfirmohet dëmtimi i Busquets, ky pritet të jetë formacioni i katalanasve ndaj Atleticos (FOTO LAJM) Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, i cili pësoi një dëmtim në gju të shtunën e kaluar në barazimin 1-1 mes Zvicrë
Presidenti i Atleticos tregon prapaskenat e transferimit të Suarez: Ishim me fat Luis Suarez është goditja e madhe e Atletico Madrid në këtë merkato verore. Afrimi i sulmuesit uruguian nga Barcelona,
Plani i "çmendur" i Atleticos, i bën bashkë Suarezin dhe Cavanin Edinson Cavani mund të bashkohet tek Atletico Madrid me bashkëvendësin e tij, Luis Suarez. Skuadra nga Madridi, pasi
Humbi ndeshjen me Leipzig për shkak të koronavirusit, del përgjigja e testit të dytë për yllin e Atleticos Angel Correa ka rezultuar negativ për koronavirusin, në testin e dytë që ka bërë. Futbollisti i Atletico Madrid, kish
Zbulohen dy futbollistët e Atleticos të infektuar me koronavirus Disa ditë para ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Atletico Madrid ka njoftuar se dy lojtar kanë rezultuar pozi
Simeone "minierë ari", i siguroi Atleticos më shumë se 400 milionë euro Diego Simeone jo vetëm që ka bërë revolucion tek Atketico Madridi brenda fushës, por gjithashtu edhe jashtë saj, duke e
Cavani nis sërish bisedimet me Atleticon e Madridit Pavarësisht krisjes me presidencën e klubit të Atleticos së Madridit gjatë muajit janar, Edinson Cavani duket se vijon t
Ndeshja e Championsit i kushtoi jetën tifozit, familjarët i kërkojnë shpjegim qeverisë Vendimi për të lejuar të luhet ndeshja e kthimit të Champions League mes Liverpoolit dhe Atleticos së Madridit duket se
Interi i hap "luftë" Atleticos për Edison Cavanin Edinson Cavani mbetet objektivi kryesor i Atlético Madrid për të forcuar sulmin për sezonin e ardhshëm. Uruguajiani,
Në listën e gjatë të dëshirave të Man.United vendoset edhe ylli i Atleticos Manchester Untited vazhdon të shtojë listën e dëshirave edhe në këtë periudhë kur futbolli është i pëzullaur edhe e ardh
Edhe pse i mori të ardhurat nga biletat, Liverpooli vendos mos ua kthejë paratë tifozëve të Atleticos Atletico Madridi është detyruar të rimbursojë 290 tifozë të cilët edhe pse blenë biletën për të qenë të pranishëm në Anf
Atletico jep lajmin e dhimbshëm, ndërron jetë futbollisti 14-vjeçar Klubi i Atletico Madrid ka njoftuar vdekjen e futbollistit 14-vjeçar që prej kohësh luante me moshat e "Los Colchoneros"
Simeone nuk i kursen elozhet për Oblak: Është "Messi" i Atleticos Liverpooli ja doli të kualifikonte për në fazën tjetër të Champions duke mposhtur kampionët në fuqi. Spanjollët hasën
Atleticos i mjaftojnë 4 minuta për të përmbysur gjithçka ndaj Sevillas (VIDEO) Goli në minutën e 19' nga de Jong tronditi jo pak vendasit që filluan të reagonin. Morata u tregua i saktë nga pika e
Sevilla "hesht" Wanda Metropolitanon, kalon në avantazh ndaj Atleticos (VIDEO) Ndeshja më e rëndësishme e kësaj jave në La Liga po luhet në Wanda Metropolitano mes Atletico Madridit dhe Sevillas.