999 rezultate për

artikull

Radikalizmi fetar, Manjani: Problemi te mungesa e edukimit Prestigjiozja Washington Post i ka kushtuar një artikull rrezikut nga radikalizmi në Shqipëri. Në artikull citohet edhe
Ja 24 debutuesit e Evropianit që duhen ndjekur Tashmë projektorët janë zhvendosur drejt impianteve sportive franceze, ku për herë të parë debuton edhe Shqipëria. Në
Mediat e huaja i bëjnë jehonë shfaqjes së policisë në 1 Qershor Duket se jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë ka bërë jehonë të madhe shfaqja e policisë shqiptare e cila u gjend pranë
Der Standard: FBI shqiptare do ta luftojë korrupsionin qeveritar Gazetarja Adelheid Wolfl e cila punon që nga viti 2004 për gazetën e madhe austriake "Der Standard" i ka kushtuar një ar
New York Times artikull për Kosovën, ja çfarë shkruan Gazeta amerikane New York Times ka shkruar një artikull rreth Kosovës. Gazetarja Carlotta Gall shkruan se Kosova ndod
"Charlie Hebdo" provokon sërish, shkruan kundër Islamit Redaktorët e revistës satirike franceze "Charlie Hebdo" janë vendosur në qendër të kritikave pasi kanë publikuar një art
Reali u tregon "derën" 10 yjeve (FOTO LAJM) Fiorentino Perez duket se e ka humbur durimin dhe me shumë mundësi përveç Zidane, ai do të bëjë edhe largime të bujshme
Daily Mail: Brez i humbur. Brakitisin Kosovën për të luftuar përkrah ISIS-it Tabloidi britanik "Daily Mail" ka bërë një artikull të gjatë për kosovarët të cilët i bashkohen ISIS-it. Sipas saj, qind
Duma: Rama pagoi artikullin e "The Economist" për të fshehur krimin Sekretarja për marrëdhëniet me publikun në PD, Grida Duma ka deklaruar në "Opinion" të Tv Klan se Rama ka paguar artikul
"Sunday Times": Pas Maqedonisë, refugjatët do të vërshojnë drejt Shqipërisë Gazeta e njohur "Sunday Times" i ka kushtuar një artikull çështjes së emigrantëve që vijnë nga Lindja e Mesme dhe Afrika
PD: Artikulli i "The Economist", i paguar nga qeveria Partia Demokratike përmes Grida Dumës artikullin "Shqipëria, vend lider i reformave në Ballkan", botuar nga "The Econom
Kush dhe sa pagoi për shkrimin në "Economist"?! Po të lexojë artikullin e publikuar në revistën prestigjioze “Economist” dhe të mos jetoje ose të mos e njije Shqipërinë
Reportazhi i "Wienerzeitung": Kosova, vend i mbushur me padurim Gazeta austriake, "Wienerzeitung", gazeta më e vjetër në botë, e cila, në vijimësi publikohet, ka botuar një artikull me
Portali "Albeu" paralajmëroi rënien me dy vende të Kombëtares FIFA-a para pak minutash publikoi edhe renditjen e re të Kombëtareve teksa Shqipëria humbi dy vende në këtë renditje. Po
Die Tageszeitung: Luftë e hapur për pushtet në Kosovë Gazeta gjermane, ideologjikisht e majtë, n artikullin e saj më të fundit thekson se Ballkani është para një sprove të rë
Prestigjozja "Marca" artikull për Skënderbeun Paraqitja e shkëlqyer e Skënderbeut në arenën evropiane ka bërë që emri i tij të përmendet edhe nga mediat më të mëdha s
Barack Obama shpërndan foton e "Kosova B" (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka shpërndarë një artikull i cili flet për gjigantët amerikanë korporativ përfshirë
Larissa, blogeria amerikane që promovon Kosovën nëpër botë (FOTO LAJM) ​Në mesin e shumë fotografive nga qytete të ndryshme të Botës që ajo i ndanë me përcjellësit e saj, ajo i bashkang
Shqipëria promovohet si atraksion turistik, ja çfarë shkruan “Travel” Shqipëria vazhdon të promovohet në media ndërkombëtare si një vend për tu vizituar nga turistët. Portali “Travel”, i
"The Economist" artikull për Kosovën: Ku e shkuara nuk është e shkuar Gazeta e famshme britanike "The Economist", në një artikull të sajin lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovë, shkruan se