999 rezultate për

arsimit

Besa shkon me "shpatë" në ministri dhe i ve "kufirin tek thana" zëvendësit të saj Besa Shahini u vendos me shumë debate në krye të Ministrisë së Arsimit pas "përcjelljes" me stil që Rama i bëri Lindita
SBASHK-u padit Ministrinë e Arsimit, nuk duan të mbahet mësim Vendimin e ministrit të Arsimit për kompensim të orëve të humbura është duke e kundërshtuar Sindikata e Arsimit, për të
Shpresa Shala, drejtoreshë e re e Arsimit në Prishtinë Shpend Ahmeti ka emëruar Shpresa Shalën drejtoreshë të Arsimit, deri më tani ajo ka qenë drejtoreshë e Shkollës “Xhemail
"Besa Shahini po përgjon bisedat e mësuesve në çdo shkollë" Ish-kryeministri, Sali Berisha ditën e sotme ka bërë publik një denoncim që i ka ardhur në "inbox-in" e tij ku thuhet se
Shkarkohet Drejtori i Arsimit në Prishtinë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka liruar nga detyra e Drejtorit të Drejtorisë së Arsimit, Jonuz Salihajn. Lajm
EMRAT/ Përsëri ndryshime në qeveri, emërohen dy zv.ministrat e rinj Qeveria "Rama 3" ka bërë të tjera lëvizje, ku mësohet se janë emëruar dy zëvendësministra të rinj të Arsimit. Bëhet
Orët e humbura në grevë do të zëvendësohen Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi sot është takuar me drejtorët e Drejtorive Komunale të Ars
Ministrja e Arsimit sulmon pedagogët: Janë partiakë Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka shkruar në rrjetin spcial Facebook se shumë studentë duan të kthehen në mësim, por
Sot nisi mësimi në të gjithë Kosovën Pas ndërprerjes së grevës nga Sindikatat e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë sot nis mësimi në të gjitha shk
Vazhdojnë protestat masive kundër Vuçiçit (FOTO LAJM) Tash e sa javë në Beograd po mbahen protesta masive kundër presidentit serb, Aleksandër Vuçiçit. Kjo ishte protesta e në
Ministrja e Arsimit trembet nga mediat, braktis takimin me studentët Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini ka braktisur takimin me Senatin e Universitetit të Shkodrës “Luig
Ministrja e re e Arsimit takim me pedagogët, çfarë pritet të vendoset Disa prej pedagogëve të Universitetit të Tiranës kanë kërkuar një takim me ministren e Arsimit, Besa Shahini. Sipas
Ministrja e Arsimit: Do të ndryshojë Ligji i Arsimit të Lartë Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini e pranishme në Komisionin e Mediave dhe të Edukimit foli për katë
Nikolla për protestën: Vetëm Rama e di pse nuk ma pranoi dorëheqjen Lindita Nikolla, ish-ministrja e Arsimit ka folur në news24 për herë të parë për horëheqjen e saj. Nikolla ka pranuar
SBASHK: Nuk jemi dorë e zgjatur e asnjë partie, greva vazhdon Të gjithë mësimdhënësit në Kosovë do të vazhdojnë sot grevën. Kjo gjë u bë e ditur nga Sindikata e Bashkuar për Arsim S
Edhe nesër nuk fillon mësimi në Kosovë As nesër s’ka mësim. Greva vazhdon deri në realizimin e kërkesave të mësimdhënësve. Zyrtarë të SBASHK-ut kanë thënë se s
Ministrja e re e Arsimit tregon prapaskenat për ndryshimet në qeveri (VIDEO) Çështja e arsimit vijon të jetë tema më e nxehtë në vendin tonë. Ndaj edhe sot, në emisionin “Zonë e Lirë” , përballë ga
"Je pjesë e sektit Soros", Çani vë në siklet Ministren e Arsimit Ministrja e re e Arsimit Besa Shahini ka rrëfyer në Zonë e Lirë disa nga eksperiencat e saj të mëparshme në politikë.
Mësoni qytetet që dolën nga greva e arsimit në Kosovë Pas Junikut, edhe Deçani, Klina, Malisheva, Mamusha, Mitrovica e Obiliqi do të bojkotojnë grevën e SBASHK’ut. Sindika
E tmerrshme, prapa grevës në arsim qëndron Thaçi për të goditur Haradinajn Sindikatën e Arsimit e ka futur në agjendën e tij, Presidenti Hashim Thaçi. Shefi i Shtetit është duke i bërë presion Qe