999 rezultate për

ambasadori

Moska kërcënon Maqedoninë për dëbimin e diplomatit rus Rusia ka kërcënuar Maqedoninë me pasoja nëse anëtarësohet në NATO. Ky kërcënim ka ardhur nga ambasadori rus në Shkup,
Ligji i gjuhëve, Rusia: Shqipëria përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë Ambasadori i Rusisë në Maqedoni Oleg Shqerebik, veprimet e Shqipërisë zyrtare për Ligjin për gjuhët, i ka quajtur si për
Ambasadori rus i indinjuar: Dy diplomatët u larguan pa prova Ambasadori ri Rusisë në Tiranë, Alexander Karpushin, ka dhënë një intervistë për News 24 ku është shprehur shumë i indin
Rusia do të sulmojë Shqipërinë? Zv.Ambasadori tremb me deklaratën e fortë Duket se veprimi i Ramës ditën e sotme, për të larguar diplomatët rusë nga Shqipëria, nuk është pritur aspak mirë nga Ru
Dy diplomatët rusë shpallen “non grata” në Shqipëri Dy diplomatë rusë janë shpallur non-grata në Shqipëri. Mësohet se ky vendim tashmë i është transmetuar ambasadorit ru
Ambasadori gjerman: Demarkacioni kaloi por keni shumë punë për liberalizimin Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar përfaqësuesit institucional të Kosovës për ratifikimin e marrëve
Gjuha jonë sa e mirë, ambasadori Lu reciton shqip Me rastin e ditës Ndërkombëtare të Poezisë, ambasada amerikane ka publikuar në rrjetin social Facebook një video ku shfa
I ofron postin e ambasadorit në Shqipëri, shqiptari i thotë "JO" Trumpit Kandidati republikan për guvernator Peter Lumaj ka refuzuar publikisht Donald Trump. Lumaj ka emigruar drejt SHBA-së
"Bir qeni", lideri palestinez ofendon rëndë ambasadorin e SHBA-së në Izrael Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas e ka quajtur “bir qeni” ambasadorin amerikan në Izrael, për shkak se
ish-ambasadori amerikan harron luftën, i jep mend Serbisë që të mos pranojë formimin e ushtrisë Serbia për asnjë çmim nuk duhet të pranojë asnjë favor rreth integrimit në Bashkimin Evropian nëse si kusht është formim
Ambasadori rus: Britania po fsheh informacionet rreth Skripalit Ambasadori rus në Londër, Aleksandër Jakovenko tha sot se ai ka marrë një shkresë diplomatike, ku deklarohet se ish-spiu
Bytyqi takon ambasadorin e Maqedonisë, diskutohet njohja e diplomave Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në takim ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë,
Ambasadori amerikan i shkon në zyrë Bashës Ambasadori amerikan Donald Lu ka nisur sot një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha, në selinë e PD.
Pajat: SHBA është e interesuar për sukses ndërmjet Shkupit dhe Athinës “Ne jemi të interesuar që të ketë sukses diplomacia e tanishme, e cila zbatohet në kontestin mes Maqedonisë dhe Greqisë”
Ambasadori i Kosovës, kundër presidentit të përbashkët Ambasadori i Kosovës në Tiranë Sylë Ukshini është kundër propozimit të Kryeministrit Edi Rama për President të Përbashkë
Deputetja e VV-së përmend dy deklarata kundërthënëse të Delawie Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Besa Baftiu, është shfaqur kritike ndaj ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Greg Delwai
Delawie mbledh këta deputetë të LDK-së për demarkacionin Deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës të prirë nga Kryetari i GP LDK, Avdullah Hoti, takuan në takime të ndara Greg
SHBA merr një falenderim të sinqertë Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë me Ambasadorin e Shteteve të
Thaçi pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Emirateve të Bashkuara Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri jorezident i Emirateve të Bashkuara Ara
Lu nuk i ndahet Llallës: Mos mendo se shpëtove nga ligji Ambasadorit amerikan, Donald Lu nuk i del inati me ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Diplomati amerikan ka komentuar l