999 rezultate për

albin

Krijesat më të çuditshme në botë, sikur janë prej një tjetër planet (FOTO LAJM) Interneti na bën të besojmë se nuk ka asgjë në botë që mund të na befasojë. Sidoqoftë, natyra na provon gabim gjatë gjit
Jemi në fushatë: Albin Kurti heq dorë nga ngjyrat kuqezi dhe përkrah për herë të parë Kombëtaren e Kosovës Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka hequr dorë nga ngjyrat kuqezi dhe refuzimi i kombëtares dhe flamurit të Kos
Vjosa Osmani i përgjigjet Albin Kurtit: Oferta jote zhvendos garën brenda koalicionit Kandidatja e LDK-së për postin e kreut të ekzekutivit në Kosovë, Vjosa Osmani ka reaguar pas propozimit të kryetarit të
Haziri paralajmëson marrëveshjen LDK-VV (VIDEO) Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka paralajmëruar një koalicion LDK-VV për zgjedhjet e tetorit. Deklarata e tij erdhi
Prova e fundit: Mustafa dhe Kurti takohen sërish për koalicionin Kreu i LDK-së, Isa Mustafa dhe ai i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të takohen sot në ora 11:00, në hotel Sirus. Ky taki
I dhanë "shah" Albinit, Mustafa tregon pse zgjodhën Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre Zgjedhja e Vjosa Osmanit si kandidate të LDK-së për kryeministre ndërkohë që po diskutohej për koalicion me VV-në ishte
Albin Kurti tregon se si e njohu gruan norvegjeze dhe çfarë gjuhe flet vajza e tij Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka folur për jetën private dhe rolin e të qenit prind i një vajze dhe bashkë
Haradinaj: Albini u mërzit shumë kur dhashë dorëheqjen Ramush Haradinaj, kreu i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, ka folur pas seancës për shpërndarjen e Kuvendit. Ai e k
Mimoza i bashkohet VV-së, kurse Ilir Deda tregon se nuk shkon me ta Deputeti, Ilir Deda përmes një shkrimi të gjatë ka treguar arsyen se pse nuk do të shkojë në lëvizjen Vetëvendosje me Mi
Takohen Albin Kurti dhe Isa Mustafa: Kush do ta marrë kryeministrin? Në këto çaste, një takim po mbahet me dy liderëve të këtyre partive, në një nga restorantet e kryeqytetit. Mediat nuk
VV mendon se vetëm Kurti mund të bëjë "magjinë" në Kosovë Pavarësisht propozimit të Lëvizjes Vetëvendosje që dy partitë më të mëdha opozitare, LDK-ja e LVV-ja, të garojnë së bash
Albin Kurti: Qeveria e re të krijohet nga VV dhe LDK Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se nuk ka hapësirë më për manovrime dhe se Kuvendi duhet të shpërbëhet s
Albin Kurti: Kosova s’ka qeveri, ftoj presidentin ta caktojë datën e zgjedhjeve Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka ftuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi që sa më shpejt ta caktojë datën e zg
Albin Kurti shkon në xhami (FOTO LAJM) Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka pasur takime të shumta gjatë kohës sa qëndroi në Turqi. Përpos takim
Për herë të parë në botë fotografohet panda albine Nuk kishte ndodhur deri tani që të kapej një imazh i qartë i pandës albine. Një panda e rrallë e gjitha e bardhë është k
Partia e Albin Kurtit kundër idesë për bashkim kombëtar Lëvizja Vetëvendosje ka reagur mes dy deputetëve të saj në parlamentin e Republikës së Kosovës rreth deklaratave të pres
Dyshmet e Albin Kurtit për dorën e Hashimin në arrestimin e serbëve Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, ka komentuar operacionin e sotëm në Veri. Ai thotë
Të majtët e Albin Kurtit nisin politikën në Shqipëri: Rama ik Jo vetëm opozita, por edhe lëvizja “VETËVENDOSJE!” e Albin Kurtit kërkon dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama. Sipas t
Albin Kurti: Fusni në burg "Al Capone-n" e Kosovës Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se koalicioni qeveritar e ka thyer sundimin e ligjit duke mbajtur su
Ish-këshilltari i Thaçit sulmon Albin Kurtin Albin Kurtit nuk i pengon ideja e tribunalit, por pse kjo ide është e Kadri Veselit. Kështu ka shkruar në një status në