999 rezultate për

ajrore

Siria rrëzon avionin F-16 të Izraelit, amerikanët vihen në alarm (VIDEO) Një avion gjuajtës F-16 është rrëzuar sot nga ushtria siriane në kufirin mes Izralit dhe Sirisë. Mediat ndërkombëtar
Linjë e re ajrore Shkup-Varshavë Shkupi dhe Varshava prej 1 qershorit të këtij viti do të lidhen me linjë të drejtpërdrejtë ajrore, njoftoi sot TAV Maqed
Forcat ajrore ruse dhe siriane shtojnë bombardimet në Siri Sulmet ndaj qendrave të fundit rebele në Siri janë "rritur në mënyrë dramatike", thotë OKB-ja dhe kërkon ndërprerjen e s
"Arma" më e re e zjarrfikësve që shpon çelikun dhe xhamat antiplumb (VIDEO) Zjarrfikësit e Forcave Ajrore tani përdorin një sistem të quajtur PiroLance - një armë që mund të shkatërrojë mure prej
Forca Ajrore e SHBA-ve pajiset me frigorifera 24 milion dollarësh Departamenti Amerikan i Mbrojtjes ka porositur dy frigoriferë për Boeing për vetëm nën 24 milionë dollarë. Këto do të pë
Kosova edhe këtë vit nuk ka para për helikopterë Policia e Kosovës vazhdon të jetë njëri ndër institucione që më së shumti kanë nevojë pajisje me helikopter por edhe pë
Pas deklaratës për ndryshimin e emrit të aeroportit, pritet riaktivizimi i linjës ajrore Shkup – Athinë Në tetor të vitit të kaluar, kompania ajrore Aegean airlines në konferencë për shtyp njoftoi se gjatë vitit planifikohet
Siria kërcënon Erdoganin: Futi avionët, por t'i rrëzojmë! Ushtria turke është duke u përgatitur për një ofensive në Sirinë veriore aty ku operojnë forcat kurde të YPG, të cilat c
SHBA-ja hedh poshtë akuzat për sulm kundër bazës ajrore ruse Pentagoni i ka hedhur poshtë insinuatat ruse se forcat e Shteteve të Bashkuara ishin të involvuara në sulmet me aeroplan
Sulmet ajrore në Siri shënojnë 40 të vdekur Të paktën 40 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të lënduar pas një serie të sulmeve ajrore dhe një sh
Avionët rusë ngrenë alarmin në Australi Forcat ajrore australiane u vendosën në gjendje alarmi pasi bombardierët rusë zhvilluan manovra luftarake në ujrat neutr
Bombarduesit rus alarmojnë Australinë Forcat ajrore australiane u vendosën në gjendje alarmi pasi bombardierët rusë zhvilluan manovra luftarake në ujrat neutr
E çuditshme, stjuardesat na studiojnë gjatë gjithë kohës Kemi shkruar jo pak për sekretet e bordit të linjave ajrore, ndërsa duket se kodet e tyre nuk kanë të mbaruar. Në sy
Fakte për Katarin, vendi më i pasur e më i sigurt në tokë (FOTO LAJM) Katari shtrihet në Gadishullin Arabik, me një sipërfaqe prej 11.437 km². Kufiri me Arabinë Saudite është 60 kilometra, n
Të shtëna në një bazë amerikane në Britani, arrestohet një i dyshuar Një person është arrestuar nga policia britanike pas problemeve në një bazë ajrore angleze, që shfrytëzohet nga Forca Aj
Pas vizitës së Erdoganit, Turqia i dërgon ushtrinë Greqisë në Egje Një sërë shkeljesh të vijës ajrore greke janë shënuar ditën e enjte nga avionë dhe helikopterë turq, duke rritur tension
Putin habit me reagimin e tij teksa sheh dy avionët luftarakë (VIDEO) Vladimir Putin po udhëtonte për në bazën ajrore Khmeimim në Sirine perëndimore, dhe avioni i tij shoqerohej me se paku d
Tension në qiell, avionët e SHBA-së dhe Rusisë përplasen mbi Siri Ministria e Mbrojtjes së Rusisë akuzoi SHBA-në, se aeroplanët e saj luftarakë po pengojnë aeroplanët luftarakë rusë në o
Heronjtë e ajrit, komandanti i Farkës flet për shpëtimin e të përmbyturve Prej 30 vitesh ai jeton mes ajrit e tokës, në shërbim të qytetarëve që gjenden në vështirësi të mëdha. Sot është kom
TABELA/ Si do të jetë moti deri ditën e hënë në Kosovë Ditëve të fundit mbi rajon kanë filluar të shtrihen fusha të presionit të lartë, që do të vazhdojnë të jenë të pranishme