999 rezultate për

agjencia

Grabitet me armë agjencia e transferimit të parave në Fushë-Krujë Mbrëmjen e kaluar në Fushë-Krujë ka ndodhur një grabitje me maska dhe armë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije
Arrestimi i 4 grabitësve të bankës bën jehonë edhe në mediat e huaja Aksioni I djeshëm i policisë së Shtetit për kapjen e autorëvë të 2 grabitjeve prana Qafë Kasharit ka pasur një jehonë jo
Videoja e grabitjes së parave në Rinas po bën xhiron e botës (VIDEO) Agjencia e njohur, Reuters ka publikuar videon e grabitjes, duke theksuar se ajo ka ndodhur në mesin e ditës, rrugës për
Serbët nuk i duan ministritë e Kosovës në veriun e Mitrovicës, kërkojnë mbylljen e tyre Millan Ivanoviç, drejtori i Spitalit të Veriut, njëherësh edhe një prej ekstremistëve më të mëdhenj serb në veri të Mit
Autobusi përplaset me një automjet tjetër, plagosen 15 persona Të paktën 15 persona janë plagosur pasi një autobus lokal që mbante 75 pasagjerë, u përplas me një automjet tjetër të pr
Agjencia e lajmeve zgjedh fotot e saj më të pazakonta nga 2016 (FOTO LAJM) Çdo foto ka një histori që flet më shumë se një mijë fjalë. Për këtë arsye ju njohim me disa nga fotot më të shpërnd
Hakerat "çmendin" Putinin, vjedhin 31 mln dollar nga bankat ruse Banka Qëndrore e Rusisë ka thënë se “hackerët” kanë vjedhur mbi 31 milionë dollarë nga bankat ruse, një ditë pasi agjenc
Beteja propagandistike e Moskës në Ballkan Mediat shtetërore ruse si Sputnjik dhe RT po zgjerojnë ndikimin në pjesët e banuara me serbë në Ballkan, shkruan agjenci
Shefi i spiunazhit gjerman jep alarmin: Rusia do shkatërrojë zgjedhjet Shefi i inteligjencës së jashtme gjermane ka dhënë alarmin se Rusia mund të shkatërrojë zgjedhjet gjermane që pritet të
Putin për rezolutën e Parlamentit Evropian: Po degradoni demokracinë Rezoluta e Parlamentit Evropian, mbi aktivitetet e mediave ruse, dëshmon faktin se perceptimi i demokracisë në vendet pe
Rusia urdhëron bllokimin e rrjetit social LinkedIn Agjencia e telekomunikacionit e Rusisë, Roskomnadzor, ka urdhëruar zyrtarisht ofruesit e internetit që të bllokojnë rrje
Të vdekurit në aeroplanin e rrëzuar në Maltë, nuk janë zyrtarë të BE Në aeroplanin që u rrëzua në Maltë mëngjesin e sotëm, ku humbën jetën pesë persona, nuk ka pasur anëtarë të stafit të Ag
Agjencia Hapësinore Europiane dështon në uljen e sondës në planetin Mars Agjencia Hapësinore Europiane (ESA) priste që të zbriste sondën evropianë në planetin Mars por akoma nuk dihet asgjë mb
Mali i Zi ndalon Viberin, WhatsAppin për shkak të zgjedhjeve Agjencia për komunikim elektronik në Mal të Zi ka urdhëruar të gjithë operatorët telefonikë që të bllokojne mundësinë e
NASA/ Kemi një lajm të habitshëm për Evropën Agjencia amerikane e hapësirës lëshoi një deklaratë për shtyp të enjten herët në mëngjes duke i thënë botës se kishte di
Vriten 10 anëtarë të forcave turke të sigurisë Përleshjet në lindje të Turqisë kundër militantëve kurdë kanë shkaktuar vdekjen e 10 anëtarëve të forcave turke të sigur
Miratohet propozim-metodologjia për prezantimin zgjedhor në media Këshilli i Agjencisë për shërbime mediatike audio dhe audio-vizive, në mbledhjen e sotme e ka miratuar Propozim-metodolo
Apel për pronarët e kafshëve në zonat e përmbytura Agjencia për Ushqim dhe Veterinari ka apeluar që pronarët e kafshëve të paraqesin kafshët e ngordhura apo të zhdukura te
Tatuazhet me ngjyra mund të jenë kancerogjene Lajme të këqija për të apasionuarit mbas tatuazheve. Agjencia Europiane e Kimikateve ka dhënë alarmin se bojërat që p
Linda Morina bëhet e famshme edhe në Turqi (VIDEO) Ndërsa shumica e shqiptarëve tallen me Lind Morinën, kënga e saj për presidentin Erdogan është bërë lajm edhe në mediat