999 rezultate për

aeroportit

Anulohen fluturimet në aeroportin e Shkupit Për shkak të mjegullës të gjitha fluturimet nga aeroporti "Aleksandri i Madh" i Shkupit janë anuluar. Sipas informata
Zbulohet busti i Adem Jasharit në aeroportin e Prishtinës Në Aeroportin e Prishtinës është zbuluar statuja e heroit kombëtar, Adem Jashari, pikërisht në atë aeroport që mban emri
Alarm fals për bombë në aeroportin e Rinasit Update - Drejtoresha e Komunikimit në Rinas ka konfirmuar faktin se çdo gjë vijon normalisht dhe se alarmi për b
Në Turqi nis ndërtimi i aeroportit më të madh në Evropë (FOTO-LAJM) Në Stamboll do të nisin punimet për ndërtimin e një aeroporti të ri i cili do të jetë aeroporti më i madh në Evropë. Kry
Arrin në 100 numri i viktimave në Ukrainë (FOTO-LAJM) Update- Ka arritur në 100 numri i viktimave gjatë luftimeve që ka ndërmarrë ushtria ukrainase kundër kryengritësve proru
Betonizimi i aeroportit të Gjirokastrës shkakton reagime Kreu i këshilltarëve të djathtë, në Bashkinë e Gjirokastrës Bexhet Çobani reagoi sot lidhur me betonizimin e aeroportit
Projekti për ndërtimin e aeroportit të Gjirokastrës (FOTO-LAJM) Në Gjirokastër pritet të ndërtohet një një aeroport i ri civil. Për ndërtimin e tij janë hartuar dy projekte ndërsa spec
Policia serbe anulon vulat e aeroportit "Adem Jashari" Beogradi zyrtarisht ka pranuar lëvizjen e lirë të kosovarëve në Serbi, por përsëri qytetarët me vulat e Republikës së Ko
Fluturimet drejtohen drejt Aeroportit të Prishtinës Siç është bërë e ditur edhe më parë Aeroporti i Shkupit “Aleksandri i Madh” edhe sot ka qenë i mbyllur për shkak të mje
Mjegulla bllokon fluturimet në Aeroportin e Shkupit Përsëri probleme në Aeroportin e Shkupit, ai vazhon të jetë i bllokuar edhe sot nga mjegulla e dendur. Që nga orët e par
Rinisin fluturimet në Aeroportin e Prishtinës Pas largimit të mjegullës kanë rinisur normalisht fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari".
Mjegulla bllokon aeroportin e Shkupit Bllokohet Aeroporti “Aleksandri i Madh” në Shkup si pasojë e mjegullës së dendur. Sipas shërbimeve të aeroportit, në
Aeroporti Adem Jashari, porta e qiellit të lirë (FOTO-LAJM) Kryeministri i Kosovës, ai i Shqipërisë dhe kryeministri turk morën pjesë të mërkurën në inaugurimin e terminalin të ri
Kanguri mbyll aeroportin e Melburnit (VIDEO) Një aeroport në Australi u detyrua që të bllokohej për disa minuta pasi në terminal ishte futur një kangur. Kafsha u shf
Terminali i ri i aeroportit të Prishtinës (FOTO LAJM) Punimet në Terminalin e ri të Aeroportit të Prishtinës janë drejt fundit. Ai do të përurohet më 23 Tetor nga Kryeministr
Gati terminali i ri i aeroportit të Prishtinës (VIDEO) Terminali i ri i Aeroportit të Prishtinës është tashmë i përfunduar. Më datën 23 të këtij muaji ai do të përurohet. Për
Aeroporti i Prishtinës më i shtrenjtë se aeroporti i Frankfurtit Një kafe në Aeroportin e Prishtinës kushton 2 euro, ndërsa një hamburger 6 euro. Këto çmime tejkalojnë edhe çmimet në ae
Kur Higuain përplasej me derën e aeroportit (VIDEO) Aksidenti i djeshëm në ishullin e Caprit nuk është i pari që i ndodh Gonzalo Higuain. Gjatë kohës kur ishte pjesë e Real
Avioni rrëzohet mbi shtëpi, frikë në Connecticut (FOTO-LAJM) Të paktën tre persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e rrëzimit të një avioni të vogël në shtetin federal Connecticut të
Zvicer, në këtë aeroport udhëzues është roboti (FOTO-LAJM) Ky ekran e thotë qartë "Une mund tiu ndihmoj për të gjetur rrugën". Pak ditë më parë në këtë aeroport të Zvicrës janë fu