999 rezultate për

aeroportit

Rrugët e Maqedonisë vendosin tabelat e reja në gjuhën shqipe Pas hyrjes në fuqi të vendimit të Qeverisë për riemërtimin e aeroportit të Shkupit “Aleksandri i Madh” në “Aeroporti Ndë
A shkaktojnë kancer skanerët në aeroporte? Depërtimi përmes skanerëve të sigurimit të aeroportit duke përfshirë dhe kabinën prej xhami, nënkupton në një mënyrë nën
Haradinaj do të jetë prezent në Kuvend për demarkacionin Kushtet e vështira atmosferike ja pamundësuan kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ekipit të tij që dje pasdite të aterojn
Robotika nis pushtimin e botës Shpesh shohim në filmat e zhanerit fantastiko-shkencorë situata dhe ralitete të cilat duken shumë larg nga ajo që po jet
Zyrtarisht ndryshohet emri i Aeroportit të Shkupit dhe i autostradës Tabanoc-Bogorodicë Aeroporti i Shkupit nga "Aleksandri i madh" do të quhet "Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit" ndërsa autostrada Tabanoc-Bo
Butaris: Aeroporti “Maqedonia” mund të zëvendësohet me “Nikos Galis” Prefekti i Selanikut Janis Butaris deklaroi se duhet të mendojë për ndryshimin e emrit të aeroportit “Maqedonia” të Sela
20 burra shtyjnë avionin 35 ton Punonjës të aeroportit “Tambolaka” në Indonezi janë fotografuar teksa shtyjnë një avion 35 tonësh, duke u bërë viralë në
Shtetasi britanik gjendet i vdekur në tualetin e aeroportit të Shkupit Në tualetin e Aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup, mbrëmë rreth orës 04:00 pas mesnatës, është gjetur i vdekur 52 vj
Riemërimi i aeroportit mund ta sjellë Kotziasin në Shkup Me ndryshimin e emrit të aeroportit të Shkupit, mediat greke nuk e përjashtojnë mundësinë që shefi i diplomacisë greke N
TAV Maqedonia: Emrin e aeroportit e ndryshojmë pas publikimit në Gazetën Zyrtare Ne monitorojmë zhvillimet, dhe ne do të veprojmë në përputhje me udhëzimet e marra nga Qeveria”. Kjo ishte përgjigjja e
Tabela me emrat e rinj, pas publikimit në Gazetën Zyrtare Procedura për riemërimin e autostradës “Aleksandri i Madh” të Korridorit 10 dhe aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup
Reagimi grek për emrin e ri të aeroportit të Shkupit Ministria e jashtme greke ka përshëndetur vendimin e qeverisë së Maqedonsië që autostrada "Aleksandri i Maqedonisë" dhe
Punëtori i aeroportit fluturohet në ajër nga motori i aeroplanit (VIDEO) Një video e publikuar në internet shfaq momentin kur një punëtor i një aeroporti, fluturohet në ajër nga motori i një ae
Rama thumbon keq Kryemadhin pas akuzave për aeroportin: Do çizme jo punë Pas debateve të shumta në lidhje me ndërtimin e aeroportit të Vlorës, ka reaguar vetë kryeministri Edi Rama. Me anë
Kryepolici i ul kokën Ramës: Ke 5 vjet, s’po ndriçon dot një rrugë I konsideruar ndryshe edhe si "Dora e Hekurt" ish kreu i Policisw Ndwrtimore Mit’hat Havari, i ka shkruar nje leter pu
Pas deklaratës për ndryshimin e emrit të aeroportit, pritet riaktivizimi i linjës ajrore Shkup – Athinë Në tetor të vitit të kaluar, kompania ajrore Aegean airlines në konferencë për shtyp njoftoi se gjatë vitit planifikohet
Maqedonia heq dorë nga emri i aeroportit dhe autostradës Aeroporti nuk do të quhet më "Aleksandri i Madh" dhe autostrada nuk do të quhet më "Aleksandri Maqedonas". Ky i fund
Negociatat me Greqinë, Shkupi ndryshon emrin e aeroportit Pas një takimi 3 orësh në Davos të Zvicrës, në kuadrin e Forumit Ekonomik mes kryeministrave të Greqisë dhe Ish Republik
Maqedonia pranon ndryshimin e emrit të aeroportit Aleksandri i Madh Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev njoftoi sot se ka pranuar të ndryshojë emrin e aeroportit ndërkombëtar të Shkupit “Al
Pas aeroportit të Vlorës vjen edhe aeroporti turistik në Sarandë Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri bëri me dije se aeroporti i Vlorës nuk do të jetë i vetmi, tek