999 rezultate për

administrative

Sot KSHZ vendos për ankimimet e zgjedhjeve lokale Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot në seancë do të shqyrtojë dhe do të vendosë për ankesat e dorëzuara për proc
KSHZ konfirmon rezultatet për raundin e parë të zgjedhjeve lokale, nuk ka rivotim Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve pas marrjes së vendimeve për paditë nga Gjykata Administrative, mbajti sonte një seancë
Gjykata administrative vendos lidhur me ankesat e parashtruara nga partitë Këshillat gjyqësorë pranë Gjykatës administrative filluan t'i shqyrtojnë ankesat e parashtruara nga partitë kundër vendi
E FUNDIT/ Gjoba dhe përjashtim nga stadiumi për tifozët problematikë Policia ka nisur aplikimin e gjobave dhe përjashtimit të tifozëve [problematik nga stadiumet e vendit në rastet kur kons
Vendimi i Administratives: MPB të lëshojë numër të ri identifikimi për personat transgjinorë! Drejtoria për udhëheqje të librave amë, duhet të anulojë numrin e identifikimit, ndërkaq MPB të nxjerr numër të ri për p
Kujdes me gjobat, dilni në komision edhe për shkelje që s’i njeh Kodi Rrugor Gjobat nga Policia Rrugore kushtojnë shumë jo vetëm për xhepin, por edhe për të gjithë atë burokraci që të duhet të ndje
Gjykata Administrative refuzon Selën Gjykata Administrative njoftoi se ka refuzuar si të pabazë padinë e Aleancës për shqiptarët të Ziadin Selës, kundër vend
Aleanca për Shqiptarët, padi në administrative për çështjen e emrit Partia “Aleanca për Shqiptarët” e Ziadin Selës ka dorëzuar në Gjykatën Administrative aktpadi kundër “Koalicionit parazg
Papunësia në kulm por kjo zyrtare mban 6 vende pune S’ka lidhje nëse nuk e keni dëgjuar asnjëherë emrin e Mirlinda Batallit. Me rëndësi është që ajo mban gjashtë vende pune
Stines i marrin patentën, revoltohet me policinë Përmes një postimi në rrjete sociale kantautori Stine ka bërë të ditur se tashmë nuk e zotëron më lejen e tij të drejtim
Këputet kabulli i tensionit të lartë në Pukë, vdes 55-vjeçari Në Njesinë Administrative Rrapë në Pukë është këputur një kabull i tensionit të lartë dhe fatkeqsisht për pasojë ka ndër
Certifikatat “online”, projekti më i ri i Bashkisë së Tiranës Banorët e Tiranës nuk do të rrinë më në radhë të gjata për të marrë certifikata në njësitë administrative përkatëse.
Operacion masiv në Shkodër dhe Pukë, asgjesohen 361 bimë kanabis (FOTO LAJM) Operacionet antikanabis vijojnë në të gjithë territorin e vendit, ku në Qarkun Shkodër pas operacionit nga toka dhe ajri
LSI shpall fitoren në Tiranë: Dalim forcë e parë (VIDEO) Nenkryetari i LSI Luan Rama ka publikuar edhe rezultatet e para paraprake sipas vëzhguesve te kesaj force politike ne qe
Kontrolloni këtu nëse ju kanë hequr pikë në patentë Drejtuesit e mjeteve mund të mësojnë sa pikë u janë zbritur nga patenta për shkelje të semaforit ose tejkalim të shpejtë
Veliaj propozon ridizenjimin e hartës administrative të Tiranës, përmirëson shërbimin ndaj qytetarëve Pas 21 qershorit, qytetarët e Tiranës do të mund t’i marrin të gjitha shërbimet e nevojshme më pranë zonës së tyre të ba
Çfarë po ndodh në Shkodër? Policia monitorin nga toka dhe ajri? (VIDEO) Gjatë ditës së sotme qarkun e Shkodrës, ka nisur monitorimi nga ajri me anë të helikopterit, për kontrollin e territorit
Armë e drogë në Shkodër, procedohet penalisht kryeplaku e dy zyrtarë Policia e Shkodrës ka zhvilluar kontrolle masive në Malësinë e Madhe ku ka konsistuar dhe asgjësuar 670 bimë e fidanë na
Drejtonte kamionin pa dokumenta, arrestohet i riu në Tiranë Policia ka vënë në pranga një 24-vjeçar në Tiranë. Ai u arrestua pasi drejtonte një mjet të tonazhit të lartë pa çertifi
“Tirana – 2 vjet zgjuar”, nis bilanci punëve publike të bëra në dy vitet e para në 24 njësitë administrative Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, nisi sot turin e takimeve në 24 Njësitë Administrative të kryeqytetit për