999 rezultate për

aak-se

LIVE / Edi Rama në Kosovë, takohet me zyrtarët e AAK-së (VIDEO) Kryeministri i Shqiprisë Edi Rama, po zhvillon një vizitë në Kosovë, pas arrestimit të lliderit të kësaj partie nga auto
Hakerat sulmojnë ueb faqen e AAK-së, fyejnë rëndë Ramush Haradinajn (FOTO LAJM) Hakerat kanë sulmuar mbrëmë ueb faqen zyrtare të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Pas vjedhjes së ueb faqes, hake
Kryeministri Rama nesër në Prishtinë, takohet me zyrtarë të AAK-së Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ditën e nesërme do të qëndrojë në Prishtinë ku do të takohet me zyrtarë të AAK-së.
Daut Haradinaj: Kryetari i AAK-së do të lirohet shumë shpejt Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, është takuar të mërkurën me strukturat e Degës së kësaj partie në Deçan me të cilët k
Gratë e AAK-së zhvillojnë aktivitet në mbështetje të Haradinajt Ditën e sotme Aleanca e Gruas së Kosovës në bashkëpunim me gratë nga Prishtina me mbështetje të degëve të AGK-së, mbanë
Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt Qytetarët e gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili u arrestua nga au
Tropoja kërkon lirimin e Haradinaj (FOTO LAJM) Sot dhjetra qytetarë në Tropojë u bënë pjesë e marshimit të organizuar nga Unioni Artistik Kombëtar në bashkëpunim me or
Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme për Haradinajn Ditën e sotme do të mbahet seanca e jashtëzakonshme, ku do të diskutohet për ndalimin e ish kryeministrit dhe kryetarit
AAK: Mbështetja për Haradinajn është mbështetje për Kosovën Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili u arrestua këtë të mërkurë nga autoritetet franceze, vazhdon ende të qëndrojë
Ministri Hoxhaj në konferencë për media për arrestimin e Ramush Haradinaj (LIVE) Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj, po mban një konferencë për media lidhje me arrestimin e liderit të AAK-së Ram
Protesta për lirimin e Haradinajt, Nisma dhe VV i bashkohen sot AAK-së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka ftuar të gjithë mbështetësit e kryetarit të saj, Ramush Haradinaj, të mbajnë një mar
Reuters: Ramush Haradinaj mbetet në paraburgim Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të mbetet në paraburgim deri sa Serbia të bëjë kërkesë zyrtare për ekstradim, ka
Arrestimi në Francë / Haradinaj para prokurorit, ja kur lirohet Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj do të dalë para prokurorit të shtetit francez ku do ta kuptojë arsyen e qartë të arr
A do të lirohet nesër Ramush Haradinaj?! Lideri i AAK-së dhe ish komandanti i UÇK-së për Dukagjinin, Ramush Haradinaj i cili sapo është arrestuar në Francë, prit
Haradinaj: Po s’besuam veten, nuk na besojnë as të tjerët Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka quajtur vitin 2016 të suksesshëm për subjekti
Opozita: Buxhetin nuk do ta votojmë, është elektoral Subjektet opozitare bëjnë me dije se nuk do ta votojnë projektbuxhetin për vitin 2017. Deputetja e “Vetëvendosjes”,
Zyrtari i AAK-së - ambasadores turke: Nuk të kam motër Anton Berisha nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës e ka dënuar sulmin ndaj Konsullatës turke në qytetin e Priz
Haradinaj në Prizren: AAK po bëhet gati për zgjedhje Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se subjekti i tij politik, po përgatitet për zgjedhje. Ai ftoi të gjithë
Paqe dhe buzëqeshje mes Thaçit dhe zyrtarëve të lartë të AAK-së Duket sikur mosmarrëveshjet mes zyrtarëve të lartë të AAK-së dhe presidentit të vendit Hashim Thaçi, janë zgjidhur. Por
Mustafa: Deklaratat e AAK-së janë si rriqrat e Malishevës Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa deklaratat e AAK-së i ka krahasuar me rriqrat e Malishevës “Deklaratat/komunikata