999 rezultate për

2017

Armatoset rëndë Ballkani, avionë, raketa dhe tanke Përshkallëzimi i tensioneve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara po reflektohet gjerësisht edhe në Ballkan, ku pjesa më
Kosova s'ka ujë të mjaftueshëm, situata serioze Edhe pse me një klimë tipike mesdhetare Kosova përsëri po vuan për ujë dhe në rast se nuk merren masa atëherë situata do
Zbulohet pasuria marramendëse e Dua Lipës Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Dua Lipa po shijon famën ndërkombëtare falë sukseseve të saj. Këngët e Dua radhiten
Shpallet i pafajshëm pas 6 vitesh në burg Ka kaluar më shumë se 6 vjet në paraburgim dhe në vitin 2017 gjykata atë e ka shpallur të pafajshëm. Për gjithë kohën sa
Ndodh në Kosovë, bëri 6 vite paraburgim dhe në fund u shpall i pafajshëm Ka kaluar më shumë se 6 vjet në paraburgim dhe në vitin 2017 gjykata atë e ka shpallur të pafajshëm. Për gjithë kohën sa
Ky është formacioni më i mirë në Premier League për sezonin 2017/18 (FOTO LAJM) Shoqata e Futbollistëve Profesionistë në Angli ka shpalosur listën me më të mirët e kampionatit për sezonin 2017-2018.
Raporti i frikshëm, sa veta u dënuan me vdekje në botë gjatë 2017 Eshte bërë publike lista e trishtuar e vendeve që kanë më shumë njerëz që janë denuar dhe egzekutuar me vdekje në vitin
Manchester City nis festën për fitimin e titullit kampion Manchester City matematikisht është shpallur kampion i Anglisë për sezonin 2017/18, pasi Manchester United pësoi humbje
78 punonjës të administratës me të shkuar kriminale bien në rrjetën e dekriminalizimit Nga 24 mijë persona të verifikuar për të kaluarën e tyre kriminale, në rrjetën e ligjit të dekriminalizimit kanë rënë 78
20 klubet që arkëtuan më së shumti fitime gjatë 2017-tës Futbolli përveç speklaktil qarkullon dhe shifra stratosferike. Të drejtat televizive, marketingu, sponsorët, shitja e bi
Dhanë dorëheqjen para Vettingut, shpëtojnë 3 zyrtarët e drejtësisë Dorëheqja nga detyra ka shpëtuar nga Vettingu një prokuror dhe një zyrtar të Gjykatës së Lartë. Vetingu u pushua për
Borxhi i jashtëm e qeverisë shtohet me 128 mln euro më 2017 Borxhi i jashtëm bruto i vendit shënoi rritje të mëtejshme në vitin 2017 duke kapur vlerën e 7.9 miliardë eurove me shte
Paga mesatare në shtet u rrit me 11.5 % më 2017, më e larta që nga 2007 Paga mesatare në sektorin shtetëror arriti 61,600 lekë në fund të vitit 2017 me një rritje 11.5% që në raport me vitin 2
Del raporti: Votat u blenë në zgjedhjet e 2017-s Raporti për integritetin e zgjedhjeve për vitin 2017, që ndër të tjera mban edhe firmën e Pipa Noris, një prej ekspertev
IDM dhe PNUD prezantojnë gjetjet e sondazhit “Besimi në Qeverisje 2017" Zëvendëskryeministrja Mesi: “Reforma në Shërbimet Administrative ka krijuar një kulturë të re pune dhe po shëron sëmundj
Klauzola, oferta marramendëse dhe paga të larta, në total mbi 1 miliard euro pë hiç gjë Që nga ardhja e tij në krye të PSG-së, Naser Al Khelaifi, ka bërë disa shpenzime për të afruar në “Parc des Princes” “yj
El Clasico prinë dhe listën e klubeve me më së shumti fitime gjatë sezonit 2016-2017 Real Madridi së bashku me Barcelonën janë dy klubet që kanë grumbulluar më së shumti fitime në La Liga në sezonin 2016/1
Milan publikon shpenzimet gjysmë-vjetore të vitit 2017 Milan ka njoftuar humbjen gjysmëvjetore prej 22.3 milionë eurosh, një përmirësim në humbjen prej 39.4 milion euro deri n
Deputeti i LDK-së lëvdon partinë e tij për demarkacionin Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi ka komentuar çështjen e ratifikimit të demarkacionit me Malin
Aktakuzë për dëmtimin e shtëpisë së vjetër në Prizren Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër personit A.M., për shkak të veprës penale, dëmtimi, shkatërri