999 rezultate për

2016

Ancelotti nuk e do, mesfushori drejt Sevillas Marko Rog është pranë zyrtarizimit si lojtari më i ri i Sevillas. Mesfushori nuk bën pjesë në skemat e Carlo Ancelottit
Shqiptari i vjedh identitetin vëllait dhe kryen dy herë burg Denoncimi i kryer prej kompanisë “Aleat Safran” zbuloi se një 42 vjeçar nga Fieri, i dënuar disa herë për mashtrim, përv
De Biasi u jep zemër kuqezinjve, tregon "sekretin" e kualifikimit Shqipëria ka më shumë shanse sesa në ‘Euro 2016’ për t’ia dalë mbanë”. E thotë Xhani De Biazi, trajneri që për herë të p
Që prej 2016 te ndarë, Angelina Jolie dhe Brad Pitt arrijnë një marrëveshjen Yjet e Hollyëood Angelina Jolie dhe Brad Pitt që prej vitit 2016 nuk janë më bashkë. Që nga kjo periudhë çifti ka pa
Hamsik: Në 2016 isha pranë Borussia Dortmund Marek Hamsik kapiteni Napolit zbulon të shkuarën e tij. Sllovaku ka treguar për ‘’Sport Bild’’ se në vitin 2016 ishte p
Detaje të tmerrshme për procesin e statusit të veteranit 16 mijë e 379 është numri i veteranëve që kanë aplikuar për marrjen e pensionit të veteranit në Ministrinë e Punës dhe M
E fundit në 2016, këto janë 5 vrasjet makabër të shqiptarëve nga Policia greke pa u ndëshkuar Vrasja e terroristit grek, Kostandin Katsifas në Bularat të Gjirokastrës, ka sjellur reagime të forta nga Greqia. Gr
Kapja e 700 kg kanabis shqiptar në Itali, reagon Policia e Shtetit Në lidhje me një lajm të publikuar në media për ekzekutimin e disa urdhër arresteve në Itali, sqarojmë se: Sot më dat
Kosova edhe ujin e importon nga Serbia, është konsumuar 53.3 milionë litra ujë serb Në vitin 2016 dhe 2017 në Kosovë janë importuar gjithsej 53.5 milionë litra ujë me vlerë 11 milionë euro. Përkatësish
Konflikti me Spallettin, Totti: Na ndanë para se të plaste grushti, ja si më ofendoi trajneri Francescoo Totti, prezantoi ditën e sotme, në 42 vjetorin e tij edhe biografinë e tij të quajtur “Një kapiten”, në një e
Të aftët ikën nga sytë këmbët prej Shqipërisë, statistikat e fundit janë tronditëse Kapitali njerëzor i referohet atributeve të një popullsie që së bashku me kapitalin fizik siç janë ndërtesat, pajisjet,
Gjiganti britanik "BBC" analizon Kombëtaren “BBC” i ka kushtuar një hapësirë të veçantë sfidës mes Shqipërisë dhe Skocisë, ku ka bërë një analizë ndaj Kombëtraes t
Shtohen viktimat e mashtrimeve, 791 persona janë bërë pre e manipulimeve Vepra penale e mashtrimit financiar ka njohur rritje të vazhdueshme vitet e fundit, ndërkohë që trend të njëjtë kanë shë
Në Shqipëri jetojnë e punojnë 13 mijë të huaj, kryesojnë iranianët Numri i të huajve me leje qëndrimi në Shqipëri, në 2017, rezultoi 12.906 banorë, duke shënuar rritje me 3,1 %, krahasuar
Falimenton Zlatan Ibrahimovic E pabesueshme, por e vërtetë, edhe Ibrahimovic mund të falimentojë! Jo në fushën e lojës, ku është e vështirë që kolosi
Gervinho pranë zyrtarizimit te Parma Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Romës, Gervinho, pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Parma. Sulmuesi nga Br
Sot bëhen dy vjet nga përmbytja e Shkupit Shkupi sot shënon dy vjet nga moti i keq që shkaktoi përmbytje, në të cilat e humbën jetën 22 persona. Pasdite më 6 gush
Interi arrin marrëveshjen me Atletico Madrid për mbrojtësin kroat Inter ka arritur një marrëveshje me shumën e 25 milionë eurove për mbrojtësin e krahut të djathtë të Atletico Madridit,
Hiqet gjendja e jashtëzakonshme në Turqi Turqia i dha fund gjendjes së jashtëzakonshme, e vendosur pas përpjekjes për grusht shteti në korrik 2016. Qeveria tu
Pavard: Nuk po e kuptoj akoma këtë që ka ndodhur Benjamin Pavard është padyshim një nga zbulimet e këtij Kampionati Botëror. 22-vjeçari, i cili në sezonin 2016-2017 luan