Roshi në superformë, i shënon Zenitit (VIDEO)

Odise Roshi ka arritur të gjej sërish rrugën e rrjetës me fanellën e Akmat Groznit në futbollin Rus.

Mesfushori i kombëtares kuqezi ka zhbllokuar sfidën mes Akmatit dhe Zenitit duke i dërguar shifrat në 2-1. Roshi shndërroi në gol një penallti në minutën e 59-të.

28 vjecari është një titullar i padiskutueshëm me Groznin duke rezultuar shpesh here vendimtar me asistet dhe golat e tij.


Shtuar 4.03.2020 19:26