Zbulohen datat e ndeshjeve të shtyra në Serinë A, mes tyre dhe Juve-Inter

Përhapja e koronavirusit në Itali ka shkaktuar kaos edhe në aspektin sportiv.

Shumë ndeshje të futbollit janë shtyrë për shkak të përhapjes së kësaj sëmundje.

Sidoqoftë, tashmë janë prezantuar datat kur do të luhen takimet e shtyra.

Këto data janë propozuar dhe priten të bëhen zyrtare së shpejti.

E shtunë 7 mars

Sampdoria-Verona, ora 20.45

E diel 8 mars

Udinese-Fiorentina, ora 20.45

E hënë 9 mars

Milan-Genoa, ora 18.30

Parma-Spal, ora, 18.30

Sassuolo-Brescia, ora 18.30

Juventus-Inter, ora 20.45

E premte 13 mars

Verona-Napoli, ora 18.45

Bologna-Juventus, ora 20.45

E shtunë 14 mars

Spal-Cagliari, ora 15

Genoa-Parma, ora 18

Torino-Udinese, ora 20.45

E diel 15 mars

Lecce-Milan, ora 12.30

Fiorentina-Brescia, ora 15

Atalanta-Lazio, ora 15

Inter-Sassuolo, ora 18

Roma-Sampdoria, ora 20.45


Shtuar 4.03.2020 19:08