Rama publikon videon nga shkolla në Vorë: Po merr jetë pas tragjedisë shkatërruese të 26 nëntorit

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin me një video nga ecuria e punimeve të shkollës në Vorë.

Rama ka publikuar pamjet nga rindërtimi i shkollës “Ahmetaq” në Vorë. Në një postim në profilin e tij në “Facebook”, kreu i qeverisë shkruan se shkolla “Ahmetaq” do të “rilindë”.

Viti 2019 do të mbahet mend gjatë si një vit zie, për shkak të këtij tërmeti shkatërrimtar.

Tërmeti solli edhe solidarizimin e të gjitha shteteve botërore, duke e shprehur nëpërmjet ndihmave të shumta financiare, apo sjelljen e shumë prej forcave të kërkim-shpëtimit, të cilët luftuan për nxjerrjen e trupave nën gërmadha bashkë me forcat shqiptare.

“MIRËMËNGJES

dhe me rilindjen e shkollës “Ahmetaq” në Vorë, që po merr jetë pas tragjedisë shkatërruese të 26 nëntorit, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan ai.


Shtuar 25.08.2020 07:21