Rama mbërrin në Ukrainë si kryetari në detyrë i OSBE (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin Gent Cakaj kanë mbërritur ditën e sotme në Kiev, kryeqytetin e Ukrainës ku do të zhvillojë takime në kuadër të marrjes së drejtimit të OSBE-së.

Në takim, kamarrë pjesë dhe një delegacion në cilësinë e kryetarit në detyrë të misionit të OSBE-së, dhe do të takohet me Kryeministrin ukrainas Volodymyr Zelensky, Kryeministrin, ministrin e Jashtëm Vadym Prystaiko dhe autoritete të tjera të larta shtetërore.

Pas kësaj, kryeministri do të ketë edhe një vizitë në Moskë por nuk dihet nëse do të takohet me presidentin Vladiimir Putin.

Shtuar 20.01.2020 08:04