Interi mposht me “zgjuarsi” Napolin dhe rikthehet në vendin e dytë (VIDEO)

Inter e ka fituar ndeshjen e javës së 37-të të Serie A, duke e mundur 2:0 Napolin në ‘San Siro’.

Skuadra e Antonio Contes pati një fillim të mirë, duke shënuar pas 11 minutash, nëpërmjet Danilo D’Ambrosio.

Rezultatin përfundimtar të kësaj ndeshje e vendosi Lautaro Martinez, që shënoi në minutën e 74′.

Kujtojmë se argjentinasi në këtë ndeshje u aktivizua nga stoli.

Me këtë fitore, Inter numëron 79 pikë, dhe renditet në vendin e dytë, me një pikë më shumë se Atalanta.

Në ndeshjen e fundit të Serie A, Atalanta pret në shtëpi Interin.


Shtuar 28.07.2020 21:52