Tre penallti në ndeshjen Juve – Inter, Del Piero kundër gjyqtarëve: Të na shpjegojnë çfarë panë

Tre penallti inekzistente. Ky është mendimi i dhënë nga ish sulmuesi i juventusit, Alessandro Del Piero për Sky Sport pas ndeshjes Juve-Inter në lidhje me vendimet e gjyqtarit të marra nga gjyqtari Calvarese.

Madje ai më shumë kapet te rasti i fundit, i Cuadrados, që i dha fitoren, teksa u shpreh se kolumbiani e kërkoi vetë kontaktin.

“Një prej gjyqtarëve të vijë këtu dhe të na e shpjegojë akordimin e penalltisë. Duhet rishikuar. Të flasim hapur, ajo nuk ishte penallti. Është Cuadrado, ai që e kërkon kontaktin, Perisic nuk bëri asgjë”, tha Del Piero.

Shtuar 15.05.2021 09:05