Ish-ylli i NBA humb nënën dhe vëllain për shkak të koronavirusit

Veterani i NBA, Sebastian Telfair humbi nënën dhe vëllain e tij pasi ata luftuan me koronavirusin.

Erica Telfair, nëna e ish-yllit të NBA, vdiq të hënën pasi luftoi me virusin, megjithëse shkaku i saj zyrtar i vdekjes nuk dihet. Ajo ishte 64 vjeç.

Vdekja e saj vjen pasi djali i saj dhe vëllai më i madh i Sebastianit, Dan Turner, vdiqën më 28 mars nga COVID-19. Ish-trajneri i Lincoln Dwayne, “Tiny” Morton konfirmoi të dy vdekjet.

Gjatë një interviste me të Undefeated në fund të marsit, ish-basketbollisti i Knicks dhe Nets, Stephon Marbury, kushëriri i Telfair, tha se Turner vdiq nga COVID-19. Ai gjithashtu vuri në dukje se nëna e Telfair ishte “duke luftuar për jetën e saj” në atë kohë për shkak të “këtij virusi”.

Të dy Sebastian dhe vëllai i vogël Ethan Telfair, i cili luante në Lincoln dhe Idaho State, postuan kujtime të nënës së tyre të hënën në rrjetet sociale.


Shtuar 28.04.2020 08:00