ZYRTARE/ Ylli i Chelsea transferohet te Aston Villa

Ross Barkley ka kompletuar transferimin e tij te Aston Villa.

Mesfushori i Chelseat do të huazohet për një sezon në klubin ku asistent është legjenda e Bluve, John Terry.

Barkley nuk kishe vend në formacionin e Frank Lampard, pas blerjeve që bëri klubi londinez në afatin kalimtar të verës.

Kësisoj, zgjedhja më e mirë për të ishte për të kërkuar minuta në një klub tjetër, dhe ai zgjodhin Aston Villën.


Shtuar 30.09.2020 10:07