Xhaka me fjalë të mëdha për yllin e Arsnelit

Arsenali dhe Chelsea kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e xhiros së 24-të të Premierligës.

Pas ndeshjes, ylli shqiptar, Granit Xhaka ka thurur lavde për autorin e golit të barazimit, Hector Bellerin.

Ai ka thënë se një lojtar si Bellerin e duan secili në skuadër.

“Dhe kjo është arsyeja pse ne donim që të kthehej ky djalë! Përformancë e madhe nga të gjithë ne sot, kemi zemër, luftojmë dhe nuk heqim dorë kurrë”, ka shkruar Xhaka.


Shtuar 22.01.2020 08:20