Superkupa e Spanjës, Barcelona shkon me 6 lojtarë të rinj

Ernesto Valverde e ka emëruar skuadrën e Barcelonës që do të udhëtojë në Arabinë Sauditë për Superkupën e Spanjës. Në këtë skuadër jashtë përfshirë gjashtë lojtarë të ekipit B të Barcelonës.

Dy portierë, Inaki Pena dhe Arnau Tenas, do të udhëtojnë për këtë turne, përderisa edhe Carles Perez, Riqui Puig, Alex Collado dhe Ronald Araujo janë ftuar nga Ernesto Valverde.

Ndërkohë, treshja e lënduar e Barcelonës – Marc-Andre ter Stegen, Ousmane Dembele dhe Arthur Melo – do të mbetet në Katalonjë.

Valverde u detyrua të kërkonte ndihmë nga ekipi B i Barcelonës në mënyrë që t’i mbulonte disa mungesa para gjysmëfinales të së enjtes kundër Atletico Madridit dhe finales potenciale të së dielës.

Portierë: Neto, Inaki Pena, Arnau Tenas.

Mbrojtës: Nelson Semedo, Gerard Pique, Jean-Clair Todibo, Clement Lenglet, Moussa Wague, Jordi Alba, Samuel Umtiti, Ronald Araujo, Junior Firpo.

Mesfushorë: Ivan Rakitic, Sergio Busquets, Sergi Roberto, Frenkie de Jong, Arturo Vidal, Alex Collado, Riqui Puig.

Sulmues: Luis Suarez, Lionel Messi, Antoine Griezmann, Carles Perez, Ansu Fati.


Shtuar 7.01.2020 13:22