Spali i Berishës trondit Atalantën në shtëpi (VIDEO)

Atalanta ka pësuar një pësuar një humbje shokuese në shtëpi teksa SPAL fitoi 2-1 në ndeshjen e së hënës.
Me këtë rezultat, Atalanta mbetet në vend të 5-të në kuotën e 35 pikëve, një tjetër hap fals i të besuarve të Gasperinit.

Atalanta bëri një start tepër të mirë dhe kaloi në avantazh që në minutën e 16’ të takimit. Ishte Ilicic me një gol spektakolar që ka zhbllokuar rezultatin.

Pas pushimit situata ndryshon, vendasit heqin këmbën nga gazi dhe miqtë luajnë me më tepër vetëbesim.

Petagna ka shënuar golin e avantazhit në minutën e 54’ pas një kundërsulmi të përkryer të ekipit mik.

Atalanta nuk reagon, dhe pëson golin e dytë pak minuta më vonë kur Mattia Valoti shënoi një perlë nga distanca, çfarë goditje e bukur nga lojtari i SPAL. Berisha ishte një nga lojtarët më të mirë të takimit teksa me pritjet e tij ka ruajtur fitoren për miqtë.


Shtuar 20.01.2020 22:00