Sondazhi i Marca: Tifozët zgjedhin fituesin e La Ligas (FOTO LAJM)

La Liga ka hyrë në javën e rinisjes. Kampionati spanjoll do të startojë më 11 qershor në ndershjen derbi të qytetit mes Sevillas dhe Betis, shkruan Albeu.com.

Në garën për titullin janë Barcelona dhe Reali i Madridit. Katalanasit që kryesojnë kampionatin me 58 pikë më shumë se Reali do të luajnë të shtunën në transfertë ndaj Mallroca.

Reali do të luajë në shtëpi të dielën ndaj Eibar.

Ndërkohë me rivalitetin e dy skuadrave legjendare Marca ka hapur sondazhin se cila skuadër shpallet kampin.

Tifozët kënë votuar Realin si favorit për titull me 58% të votave kundrejt 42% të Barcelonës. /albeu.com/


Shtuar 8.06.2020 21:21