Situata e covid-19 e futi në depresion, reagon për herë të parë Josip Ilicic

Pas njëzet ditësh mungesë dhe heshtje, Josip Ilicic ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale.

Sulmuesi i Atalanta me një postim në Instagram falënderoi shokët e tij të skuadrës, të cilët dje i kushtuan një tribut të veçantë atij në një moment delikat dhe të vështirë: një fanellë me numrin 72 në foton e grupit, pas ndeshjes kundër Interit.

“E shkëlqyeshme”, ishte komenti i sllovenit, prania e të cilit në Lisbonë në Ligën e Kampionëve mbetet në dyshim të fortë – aty ku klubi i tij takohet me PSG-në në raundin e tetë më të mirave.

Ilicic ra në depresion të thellë pas situatës së tmerrshme që pa në Bergamo për shkak të COVID-19, dhe tash e njëzet ditë ai nuk është me skuadrën e Gasperinit dhe ka shkuar në vendlindjen e tij për t’u rehabilituar.


Shtuar 2.08.2020 15:19