Ronaldo me mesazh emocionues pas vdekjes së Kobe Bryant

Kobe Bryant shumw mirw mund tw krahasohet si njw Cristiano Ronaldo apo Leo Messi nw basketboll.

Lajmi pwr vdekjen e tij tronditi jo pak. Emra tw njohur kanw reaguar menjwherw pasi kanw marrw vesh lajmin e trishtw, njw nga ato wshtw edheylli i Juvwntusit, Ronaldo.

“Shumë i pikëlluar kur kam dëgjuar lajmin për vdekjen e Kobe dhe vajzës së tij Gianna”, shkroi Ronaldo në Twitter.

“Kobe ishte legjendë e vërtetë dhe inspirim për shumëkënd. I dërgoj ngushllimet e mija për familjen dhe shoqërinë e tij dhe familjet e atyre që kanë humbur jetën në aksident. Pusho në paqe, legjendë”, theksoi portugezi.


Shtuar 27.01.2020 07:40